Trzy bliźniacze gole dały Solavii trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2020 23:05

Solavia Grojec wygrała 3:2 w Bobrku z tamtejszym LKS. Przyjezdni zdobyli trzy w zasadzie takie same gole.

W 12. minucie po wrzutce z boku bramkarz wybił piłkę przed siebie. Skutecznie dobił Niziołek. W 22. minucie goście wyrównali. Mroczek zagrał ze środka do Wołka. Ten podał prostopadle między obrońców, a Kubajczyk wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem. Dokładnie w taki sam sposób zawodnicy Solavii zdobyli gole w 32. i 38. minucie.

W 51. minucie Niziołek doszedł do wrzuconej w pole karne piłki i skierował ją do pustej bramki. W 55. minucie za drugą żółtą kartkę czerwoną obejrzał B. Smolarek. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

,,Szkoda tej przegranej, bo graliśmy dobrze. Po golu i czerwonej kartce dla rywali siedliśmy na nich, ale nie udało nam się zdobyć gola. Przeważaliśmy, ale byliśmy nieskuteczni” – powiedział Grzegorz Hendzlik, zawodnik LKS Bobrek.

,,Dziękuję całej naszej drużynie a przede wszystkim obrońcom i bramkarzowi za dobrą organizacje, przesuwanie i utrzymanie wyniku. Nie było łatwo bronić się w dziesięciu. Wydaje mi się jednak, że przeciwnik nie miał zbyt wielu sytuacji bramkowych” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 31 października LKS Bobrek – Solavia Grojec 2:3 (1:3)
Bramki: 1:0 Niziołek (12.), 1:1 Kubajczyk (22.), 1:2 Kubajczyk (32.), 1:3 Kubajczyk (38.), 2:3 Niziołek (51.)

LKS Bobrek: Chowaniec, Rundzia, Podbrożny, Łukaszka (79. Wlezień), Waligóra (15. D. Nowotarski), Hendzlik, Bieda, Niziołek (70. Zawadzki), Krawczyk, K. Nowotarski, Winiarski (85. Kaczmarczyk).

Solavia Grojec: D. Kołacz, Chowaniec, Goc, Żebrak, B. Smolarek (55. czerwona za dwie żółte), Mroczek, P. Płonka (72. Walus), Wołek (90. D. Płonka), Kozieł (53. G. Smolarek), Gonszcz, Kubajczyk (82. P. Kołacz). Trener: Daniel Płonka.