Górnik zdobył kolejne trzy punkty i teraz czeka na ważny mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2020 21:20

Górnik wygrał u siebie z Sołą Łęki 3:0. Gole strzelili Kawczak, K. Jędrusik i Baraniak. Teraz lider zagra zaległy mecz ze Strumieniem Polanka Wielka.

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. W 14. minucie z lewego skrzydła zagrał Kozieł. Piłkę przyjął Kawczak, przeniósł ją na prawą nogę i oddał precyzyjny strzał. Pięć minut później w rywalizacji z przeciwnikami futbolówkę wybił Czerwik. Wpadła ona pod nogi Baraniaka, który obsłużył dokładnym podaniem K. Jędrusika. Piłkarz minął bramkarza i strzelił celnie do pustaka. W 43. minucie gospodarze zastosowali udany pressing przy wyrzucie piłki z autu przyjezdnych w okolicy szesnastego metra. Wzdłuż pola karnego podał K. Jędrusik. Podanie przekierował Czerwik, a uderzeniem z ostrego kąta bramkarza pokonał Baraniak.

,,W pierwszej połowie dominowaliśmy. Rywal nam nie zagroził. W drugiej nasza przewaga była mniejsza. Mieliśmy sytuacje, ale wynik już się nie zmienił” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Na pierwszą połowę w ogóle nie wyszliśmy. W drugiej próbowaliśmy zareagować, ale przy 3:0 i lepiej grającym przeciwniku nie wiele zdzialaliśmy. Nie zaslużylismy na punkty w tym meczu. Byliśmy slabsi chyba pod każdym względem” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

Sobota 31 października Górnik Brzeszcze – Soła  Łęki 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Kawczak (14.), 2:0 K. Jędrusik (19.), 3:0 Baraniak (43.)

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Żmudka, D. Jędrusik, Walus, Kozieł, Widuch (60. Salepa), Baraniak (60. Bartula), Sojka, Czerwik, K. Jędrusik (65. Drabczyk), Kawczak (85. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Soła Łęki: Jurzak, Wawrzyczek, Swarzyński, Zygmunt, Kramarczyk, Handzlik (Jawor), Slosarczyk, Wiktoruk (Karnas), Matejko (Kukiełka), Amrozi (Dziuga), Żmuda. Trener: Bogdan Swarzyński.