Pogórze wygrało we Włosienicy. Na ławkach trenerskich bez zmian

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 października 2020 11:31

Pogórze wygrało we Włosienicy z Sygnałem 4:2.  Przyjezdni oddalili się trochę od drużyn z dołu tabeli.

W 27. minucie lewym skrzydłem zaatakował Światłowski. Zawodnik Pogórza uderzył na bramkę. Golkiper obronił, ale skutecznie dobił Pietraszewski. W 45. minucie w polu karnym faulowany był Szpiegla. Gola strzałem z wapna zdobył Sulkiewicz.

W 55. minucie po rzucie rożnym do wybitej przez przeciwników futbolówki doszedł Kocoń i strzelił w szesnastu metrów nie dając bramkarzowi szans na obronę. W 65. minucie było 1:3. Gałuszka wrzucił z rzutu rożnego, a gola uderzeniem głową zdobył Światłowski. W 76. minucie sytuacja się powtórzyła, tylko tym razem skuteczną główką popisał się nowy trener trampkarzy i orlików Pogórza, czyli Jakubik.  W 80. minucie po dośrodkowaniu bocznego pomocnika Sarna strzelił z siedmiu metrów zdobywając w ten sposób kontaktowego gola.

Po meczu Damian Pałamarczuk, trener Sygnału złożył rezygnacje z funkcji trenera. Zarząd klubu z Włosienicy jednak jej nie przyjął.

,,Posiadaniem piłki nie wygrywa się meczu. Prowadziliśmy grę, ale przeciwnik był dobrze zorganizowany w obronie, a my byliśmy nieskuteczni. Niestety do tego popełniliśmy poważne błędy w obronie podczas stałych fragmentów gry i dlatego przegraliśmy. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nie poddajemy się i będziemy szukać możliwości zdobycia punków w kolejnych meczach” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

,,Cały czas mieliśmy mecz pod kontrolą. Wygraliśmy zasłużenie. Szkoda straty gola na 1:1, ale i tak trzy punkty trafiły do nas” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Pogórza Gierałtowice.

Niedziela 11 października Sygnał Włosienica – Pogórze Gierałtowice 2:4 (1:1)
Bramki: 0:1 Pietraszewski (27.), 1:1 Sulkiewicz rzut karny (45.), 1:2 Kocoń (55.), 1:3 Światłowski (65.), 1:4 Jakubik (76.), 2:4 Sarna (80.)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Oczkowski, Pacyna, K. Stachura, Ludwinek, Augustyn ( 55. Mondry), Grubka ( 60. Sarna), Korwin ( 35. Sulkiewicz), Walczak, Szpiegla, Yedynak ( 70. Mędrysa). Trener: Damian Pałamarczuk.

Pogórze Gierałtowice: Pietrzak, Jakubik, Kocoń, Szewczuk, Frączek (46. Zając), Hałat, Zygmunt (80. Potoczny), Gałuszka, Pietraszewski (70. Szostak), Światłowski, Kowalczyk. Trener: Dawid Szewczuk.