Pewne trzy punkty Iskry

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 września 2020 01:06

Iskra Brzezinka wygrała u siebie 3:1 i umocniła się na pozycji lidera B Klasy.

W 5. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Z lewego skrzydła zagrał Wołek. Gola zdobył Samek. W 15. minucie z lewej na prawą stronę piłkę przerzucił Banaszak. Stan rywalizacji wyrównał P. Kwadrans.

W 25. minucie rzut rożny wykonał Wojtaszak. Piłka odbiła się od zawodnika Skawy i wpadła do siatki. W 59. minucie z lewego skrzydła podał Wojtaszak, a gola strzałem z czwartego metra zdobył Samek.

,,To był najlepszy nasz mecz w tym sezonie. W pierwszej połowie utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. W drugiej części gry kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Zasłużenie wygraliśmy” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

,,Rywal wygrał zasłużenie. Iskra miała więcej z gry. Nie byliśmy jednak chłopcami do bicia. Mieliśmy kilka dobrych szans na zdobycie gola. Zaprezentowaliśmy się dobrze” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Sobota 5 września Iskra Brzezinka – Skawa Podolsze 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Samek (5.), 1:1 P. Kwadrans (15.), 2:1 gol samobójczy (25.), 3:1 Samek (59.)

Iskra Brzezinka: Nowak (85. Baruś), Skrzypek, Rymek, Drobisz (80.Sołtysik), Nagi (80. Mika), Kyrcz, Piskozub, Krzemień (65. Sergiel), Wojtaszak, Samek, Wołek (80. Wykręt). Trener: Rafał Skrzypek.

Skawa Podolsze: Jurkowski, Damian Kajfasz (60. Chowaniak), Ciemiera, Porębski (82. Pytel), J. Kwadrans (75. Ćwiertnia), Dominik Kajfasz, Banaszak, Żmuda, Momot, Domżał (46. Pietrańczyk), P. Kwadrans,