PIŁKA NOŻNA. Przekonywujące zwycięstwo Soły w sparingu

Kamil Szyjka  |   Piłka nożna  |   18 lipca 2011 00:18

Soła Oświęcim przygotowuje się do występów w lidze okręgowej. W swoim pierwszym sparingu podopieczni Sebastiana Stemplewskiego gościli Czarnych Sosnowiec. Piłkarze klubu na co dzień występującego w IV lidze zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Gospodarze pięć razy trafili do bramki strzeżonej przez Pawła Pisarka.

Od początku meczu przeważali gospodarze. Pierwszy groźny strzał na bramkę Pisarka oddali w 8. minucie. Rzut wolny z okolic szesnastki wykonywał Adam Janeczko. Piłkarz Soły wycofał piłkę do Tomasza Borowczyka. Po jego uderzeniu futbolówka zmierzała do siatki. Ostatecznie nie znalazła się w niej. Bramkarz Czarnych był  na posterunku i wybił piłkę nad poprzeczkę.

W 15. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Grzegorza Rajmana piłka trafiła do Adama Janeczki, a ten precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał Pisarka. W 16. minucie Sebastian Baluś odebrał futbolówkę zawodnikowi z sosnowieckiej drużyny i podał ją Tomaszowi Borowczykowi. Strzał zawodnika drużyny gospodarzy był jednak niecelny.

W 23. minucie z prawej strony zaatakował Oskar Kyrcz. Podał on piłkę Dawidowi Kowalskiemu. Skutecznie w tej sytuacji interweniował Pisarek. W 44. minucie Sebastian Stemplewski dostrzegł dobrze ustawionego Grzegorza Rajmana. Bramkarz Czarnych zdołał obronić dwa strzały tego zawodnika.

W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Borowczyk. Wicekról strzelców poprzedniego sezonu w A klasie popisał się ładnym strzałem w długi róg. 9 minut później znajdujący się na swojej połowie Sebastian Stemplewski zauważył dobrze ustawionego Borowczyka i podał mu piłkę. Piłkarz Soły przyjął ją, wyprzedził obrońcę i pokonał bramkarza czarnych. W 63. minucie goście strzelili pierwszą i jak się potem okazało jedyną bramkę w tym meczu. Kamil Kowalski nie zdołał obronić strzału z około 20 metrów Kamila Sularza.

Gospodarze starali się podwyższyć swoje prowadzenie. W 66. minucie Tomasz Borowczyk wymanewrował obronę Czarnych. Jego strzał obronił jednak Pisarek. Dwie minuty później ten sam zawodnik zaatakował  prawym skrzydłem. W końcowym etapie akcji podał piłkę Bartłomiejowi Jasińskiemu. Zawodnikowi, który swój udział w meczu rozpoczął w drugiej połowie, nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. W 80. Minucie Jasiński  wygrał pojedynek jeden na jeden z Pisarkiem i ustalił wynik spotkania.

W swoim pierwszym lipcowym sparingu piłkarze Soły pokazali dobrą grę. Nieliczni kibice zgromadzeni na trybunach przyglądali się nowym zawodnikom drużyny seniorskiej. Dobrze zagrał Wojciech Jamróz. Kibice większych zastrzeżeń nie powinni mieć także do Sebastiana Balusia. Do niedawna jeszcze junior pokazał, że widzi dużo na boisku i potrafi dobrze zagrać piłkę.

Sobota 16 lipca Soła Oświęcim – Czarni Sosnowiec 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Adam Janeczko (15.), 2:0 Tomasz Borowczyk (50.), 3:0 Tomasz Borowczyk (59.), 3:1 Kamil Sularz (64.), 4:1 Bartłomiej Jasiński (68.), 5:1 Bartłomiej Jasiński (80.)

Skład Soły Oświęcim: Łukasz Nowak (30. Kamil Kowalski), Oskar Kyrcz (46. Bartłomiej Sałapatek), Krzysztof Mycyk, Sebastian Stemplewski, Dawid Kowalski, Dariusz Płatek, Sebastian Baluś (46. Dawid Piskozub), Adam Janeczko (60. Sebastian Baluś), Wojciech Jamróz, Grzegorz Rajman (46. Bartłomiej Jasiński), Tomasz Borowczyk (81. Łukasz Nowak)

Skład Czarnych Sosnowiec: Paweł Pisarek, Piotr Ścisło, Miłosz Bujak, Mateusz Borek, Kamil Sularz, Mateusz Maj, Bartosz Barchan, Sebastian Stankiewicz, Patryk Korcipa, Kamil Stoch, Paweł Domański. Grali także testowani zawodnicy.

Na zdjęciu: Soła nie miała problemów z pokonaniem Czarnych Sosnowiec. Fot. Paweł Obstarczyk