KICKBOXING. Kickboxerzy z oświęcimskiego klubu przywieźli z Mistrzostw Polski pięć medali

Paweł Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   22 kwietnia 2011 21:21

Sześciu zawodników Oświęcimskiego Klubu Karate wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Juniorów i Młodzieżowców K-1 Rules. Podopieczni Mariusza Pawlusa zdobyli w Głogowie pięć medali.

W mistrzostwach wystartowało 280 osób. Zawodnicy i zawodniczki OKK przywieźli z zawodów jeden złoty medal, dwa srebrne oraz dwa brązowe krążki. Bardzo dobrze w Głogowie walczyła Patrycja Mostowik. Wicemistrzyni Polski w formule low-kick okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii kobiet młodzieżowców do 60 kg. W finale pokonała jednogłośnie mistrzynię Polski  K-1 z poprzedniego roku Karolinę Babińską z Głogowa.

Debiutująca na zawodach kickboxingu Paulina Sobańska zdobyła srebrny medal w kategorii juniorki do 48 kg. Bardzo dobrze walczył Paweł Anlauf. Z pięciu stoczonych w Głogowie walk przegrał tylko jedną. Zawodnik w zajął drugie miejsce w kategorii młodzieżowiec do 75 kg. Sukcesem zakończył się start w zawodach Bartosza Fryca oraz Tomasza Fabiana. Stanęli oni na najniższym stopniu podium. Pierwszy brał udział w rywalizacji w kategorii młodzieżowiec do 71 kg a drugi junior do 81 kg.

Kacper Urbańczyk doszedł do 1/8 finału w kategorii młodzieżowiec do 75 kg. W trzeciej swojej walce na zawodach otrzymał mocny cios, upadł i został „wyliczony” przez sędziego do dziesięciu. W ten sposób zawodnik zakończył swój udział w turnieju.

Na zdjęciu: Reprezentanci OKK na Mistrzostwach Polski wraz z trenerem i kierownikiem. Fot. OKK