STRZELECTWO. Walczyli o awans do zawodów wojewódzkich

Paweł Wodniak  |   Fakty mocno sportowe  |   22 kwietnia 2011 21:20

Uczniowie szkół ponadgimmnazjalnych wzięli udział w strefowych zawodach w strzelaniu z broni kulowej kbks. Były one jednym z etapów przygotowania do turnieju strzeleckiego o Srebrne Muszkiety.

Zawody strefowe odbyły się w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Brali w nim uczniowie oświęcimskich szkół a także startujące gościnnie drużyny z Andrychowa, Olkusza, Suchej Beskidzkiej, Trzebini oraz Zawoi.

Najlepiej z juniorek strzelała Judyta Boba z z PZ3. Zawodniczka zdobyła 10 punktów więcej niż Patrycja Liszka z z PZ 2. Dobrze zaprezentowali się chłopcy z z PZ 2. Pierwsze miejsce zajął Edward Bielenin a drugie Radosław Lis.
W kategorii juniorek drużynowo najwięcej punktów zdobyła reprezentacja z z PZ 3. Do zawodów wojewódzkich awansowały także uczennice z z PZ 2. Te same drużyny, tylko że w odwrotnej kolejności wywalczyły awans w kategorii juniorów.