Team Sport Hejnał zdecydowanie lepszy w derbach Gminy Kęty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2017 22:15

Team Sport Hejnał Kęty wygrał 5:1 w Malcu ze Zgodą.
W 25. minucie goście wyszli na prowadzenie. Z lewego podaniem po ziemi popisał się Nguyen, a Jaromin uderzeniem z pięciu metrów popisał się Jaromin. W 27. minucie wyrównał K. Drebszok. Zawodnik skutecznie wykonał rzut wolny z 25 metrów. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

W 42. minucie znów Nguyen dograł piłkę do Jaromina. Ten wymanewrował obrońcę i strzelił gola na 1:2. Kolejne bramki padały w drugiej połowie. W 57. minucie w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę wywalczył Oczkowski i  posłał ją na dalszy róg bramki strzeżonej przez Gibasa.

Następne gola goście zdobywali w podobny sposób. W obu wypadkach podawał Jaromin, a gole strzelał Chrapkiewicz.

– Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, ale raziliśmy nieskutecznością. Przeciwnik nie miał tego problemu, więc wygrał – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

– Mogliśmy wygrać wyżej. Nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji. Przeciwnik tez miał okazje bramkowe – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 22 kwietnia Zgoda Malec – Team Sport Hejnał Kęty 1:5 (1:2)
Bramki: 0:1 Jaromin (25.), 1:1 K. Drebszok (27.), 1:2 Jaromin (42.), 1:3 Oczkowski (57.), 1:4 Chrapkiewicz (71.), 1:5 Chrapkiewicz.

Zgoda Malec: Gibas –  Chwierut, K. Drebszok (60. Dubiel), Nowak, Żmuda (62. Klęczar) – Sokół, Zemła, K. Drebszok, Szafrański – Lekki, Płonka. Trener: Andrzej Tomala.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Wesołek (71. Łach), Januszyk, Flisek, Tomala, Kliś, Oczkowski (74. Gasidło), Ryłko, Nguyen, Chrapkiewicz, Jaromin. Trener: Jerzy Sordyl.