W Jawiszowicach działo się sporo

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 kwietnia 2017 03:15

LKS Jawiszowice wygrał z Tempem Białka 5:3.
W pierwszej połowie kibice nie mogli narzekać na nudę. Pierwszy gol padł już w 25 sekundzie. Nie zobaczyli go więc ci, którzy na mecz się spóźnili. Piłkę z autu wyrzucił Bartula. Głową uderzył ją Herman. Piłka odbiła się od jednego z zawodników Tempa i wpadła pod nogi Korczyka, któfy skierował ją na bliższy róg bramki.

W 6. minucie Kłapyta z trudem obronił strzał z narożnika pola karnego Szymonika. Minutę później było 2:0. Bartula wrzucił futbolówkę do Szymonika, a ten obsłużył dobrym podaniem Korczyka. Bramkostrzelny piłkarz pokonał Kłapytę drugi, ale nie ostatni raz w tym spotkaniu. W 16. minucie bramkarz klubu z Białki „sprezentował Korczykowi sytuacje bramkową. Golkiper chciał podać piłkę do Drobnego. Zrobił to jednak na tyle nieporadnie, że trafiła ona pod nogi napastnika LKS Jawiszowice. Ten nie zmarnował szansy.

W 31. minucie pomylili się stoperzy zespołu gospodarzy. Korba zagrał do Szymoniaka. Drugi z wymienionych sportowców otworzył dorobek bramkowy swojej drużyny w tym meczu. W 32. minucie po faulu na Senkowskim, rzut wolny wykonywał Bartula. Niewiele brakowało do tego, a strzeliłby gola. W 33. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie. Herman podał piłkę do Szymonika, który później skierował ją do siatki.

W 35. minucie padła szósta bramka w tym meczu, a druga dla Tempa. Niepilnowany przez obrońców Kozieł otrzymał piłkę od Korby i strzałem głową znalazł sposób na Tlałkę. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy z 15 metrów uderzył Szymoniak, ale trafił w słupek. W 70. minucie w podobnej sytuacji znalazł się Senkowski. Skierował futbolówkę prosto w bramkarza. W 84. minucie sędzia dostrzegł faul na Korczyku w polu karny. Jedenastkę bez problemów wykorzystał Herman. Minutę później kiepsko przy strzale Szymoniaka zachował się Tlałka.

Sobota 8 kwietnia LKS Jawiszowice – Tempo Białka 5:3 (4:2)
Bramki: 1:0 Korczyk (1.), 2:0 Korczyk (7.), 3:0 Korczyk (16.), 3:1 Szymoniak (31.), 4:1 Szymonik (33.), 4:2 Kozieł (35.), 5:2 Herman rzut karny (84.), 5:3 Szymoniak (85.)

LKS Jawiszowice: Tlałka, Nalepa, Kabara, Bidziński, Juszczyk, Wójcik, Herman, Senkowski (78. Adamczyk, 87. Rozner), Bartula (65. K. Wesecki), Szymonik, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

Tempo Białka: Kłapyta, Drobny (63. Woźny), Sz. Marek, Mentel, M. Marek (78. Nowak), Kozieł, Korba, Puzik, Balcer (83. Murzyn), Ficek (70. Bisaga), Szymoniak.