Przerwali serię remisów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 listopada 2016 19:10

LKS Jawiszowice wygrał 0:6 w meczu wyjazdowym z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.
W 8. minucie Korczyk otrzymał dokładne podanie od Kajora. Napastnik zespołu z gminy Brzeszcze nie znalazł sposobu na Wypióra. W 11. minucie po wrzutce Juszczyka piłkę wybił przed siebie bramkarz gospodarzy. Doszedł do niej Wójcik i uderzył celnie z 16 metrów. W 14. minucie futbolówka po strzale Hermana odbiła się od poprzeczki. W 20. minucie  w polu karnym faulowany był Korczyk. Jedenastkę wykorzystał Herman. Ten sam zawodnik wykończył składną akcję stworzoną przez Wójcika i Korczyka w 34. minucie i podwyższył prowadzenie przyjezdnych na 0:3.

To nie był koniec popisu strzeleckiego ekipy z Jawiszowic w pierwszej połowie. W 36. minucie Korczyk przeprowadził akcję indywidualną. Starał się go powtrzymać obrońca Kalwarianki, ale ta sztuka mu się nie udała. Bramkostrzelny zawodnik pokonał Wypióra strzałem z 16 metrów. Tuż przed przerwą gola na 0:5 zdobył Juszczyk.

W 49. minucie po dośrodkowaniu Rusina niecelny strzał głową oddał Dybek. W 55. minucie bramkarz Kalwarianki dobrze interweniował przy uderzeniu Korczyka. W 68. minucie w polu karnym faulowany był Korczyk. Z wapna strzelał golkiper LKS Jawiszowice – Tlałka, lecz spudłował. W 87. minucie Bartula zagrał do Brańki, a ten strzałem na dalszy słupek ustalił wynik spotkania.

Sobota 29 października Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – LKS Jawiszowice 0:6 (0:5)
Bramki: 0:1 Wójcik (11.), 0:2 Herman rzut karny (20.), 0:3 Herman (32.), 0:4 Korczyk (36.), 0:5 Juszczyk (44.), 0:6 Brańka (87.) W 68. minucie Tlałka nie wykorzystał rzutu karnego.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Wypiór, Węgiel, Dudała, Curzydło, A. Rusin, Pakosz, Ryszawy (79. Judym), Dybek (żółta), M. Rusin (65. Gawron), Daniel, Fall.

LKS Jawiszowice: Tlałka, Karpiel, Bidziński (żółta), Nalepa, Kajor, Juszczyk (77. Brańka), Kabara (61. Szymonik), Herman, Wójcik (67. Wesecki), Bartula, Korczyk.