Brzezina wygrała z Niwą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 września 2016 16:42

Brzezina wygrała z Niwą Nowa Wieś 3:1. Mecz odbył się w Osieku.
W pierwszej połowie lepiej na boisku radzili sobie goście. Niwa stwarzała sobie groźne sytuacje bramkowe, a Brzezina była cofnięta. W 14. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Bogdan. Niewiele zabrakło mu do szczęścia. Piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego z 18 metrów odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki. W 19. minucie Klimczyński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem klubu z Osieka. W 38. minucie „zakotłowało się” pod bramką Brzeziny. Najpierw futbolówka odbiła się od poprzeczki, a  później Kulczyk dwa razy w bardzo dobrym stylu obronił strzały piłkarzy drużyny przyjezdnej.

W 42. minucie gospodarze pierwszy raz poważnie zagrozili bramce rywali i od razu zdobyli gola. Po dośrodkowaniu Dubiela skutecznie głową uderzył M. Gros. Goście wyrównali przed przerwą. W 45. minucie indywidualną akcję przeprowadził Piskorek. Piłkarz wyszedł na sytuację jeden na jeden z golkiperem i wykorzystał ją.

W 51. minucie zespół z Osieka odzyskał prowadzenie. M. Gros zagrał do Dubiela, a ten wymanewrował obrońcę i bramkarza, a później skierował piłkę do siatki. Po upływie dwóch minut bardzo dobrze grający tego dnia Kulczyk obronił uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów grającego trenera Niwy, K. Żmudy. W 55. minucie Dubiel drugi raz wpisał się na listę strzelców.  Otrzymał podanie od Borowczyka i uderzył celnie na dalszy róg. W 59. minucie swoją akcję uderzeniem zakończył  strzelec dwóch poprzednich bramek, ale piłka tym razem zatrzymała się na słupku. Zawodnikom Niwy nie udało się wyrównać lub choćby zmniejszyć strat. Jescze w 86. minucie piłka po strzale jednego z nich trafiła w poprzeczkę.  Stało się tak czwarty raz w tym spotkaniu.

Środa 31 sierpnia Brzezina Osiek – Niwa Nowa Wieś 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 M. Gros (42.), 1:1 Piskorek (45.), 2:1 Dubiel (51.), 3:1 Dubiel (55.)

Brzezina Osiek: Kulczyk – Tomala (75. Wójcik), M. Szczepaniak (żółta), Majcherek (żółta), Kozioł (żółta, 46. Majda) – Ł. Szczepaniak, M. Gros (60. R. Gros), Borowczyk (żółta, 82. Ochman), Antecki  (żółta), Czerny (żółta) – Dubiel. Trener: Piotr Balonek

Niwa Nowa Wieś: Gacur – Zięba, Góral, Stawowczyk, Zwaryczuk (90+ czerwona w konsekwencji dwóch żółtych) – Makowski (żółta), K. Żmuda (żółta), Bogdan (65. Deska), Klimczyński (58. Merta) – Piskorek, A. Żmuda. Trener: Kamil Żmuda.