Hat – trick Mateusza Lekkiego zapewnił Zgodzie sukces

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 sierpnia 2016 18:27

Zgoda wygrała na wyjeździe z LKS Gorzów 3:1. Wszystkie bramki strzelali zawodnicy klubu z Malca.
W mecz bardzo dobrze weszli gospodarze. W 4. minucie przeprowadzili szybką kontrę. Z prawego skrzydła piłkę dośrodkował Majcherek. Futbolówka zmierzała do Kysiaka. Wyprzedził go S. Drebszok. Zawodnik Zgody zamiast jednak wybić piłkę poza boisko, skierował ją do bramki swojego zespołu. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy. Dwóch bardzo dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystał Rybak.

W drugiej odsłonie strzelali tylko piłkarze jednej drużyny. Konkretnie dokonała tego jedna osoba – Lekki. W 65. minucie futbolówka po strzale Banasiaka odbiła się od słupka. Skuteczną dobitką popisał się Lekki. Dziesięć minut później dobre prostopadłe podanie zaprezentował K. Drebszok. Piłkę przejął strzelec gola na 1:1 i uderzył na bramkę. Futbolówka przeszła obok bramkarza i wpadła do siatki. W 83. minucie Drebszok zagrał do Żmudy. Piłkarz ustawiony na lewym skrzydle wycofał piłkę do Lekkiego, a ten strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu. Na listę strzelców mógł się wpisać również Banasiak, ale nie zdołał zamknąć dobrych akcji skutecznymi uderzenieniami.

– Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej przeważali goście. Mogli wygrać nawet wyżej – powiedział Artur Burski, trener LKS Gorzów.

– W pierwszej połowie przeciwnik próbował stwarzać zagrożenie długimi podaniami. W drugiej opadł z sił, a inicjatywę przejęliśmy my – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 20 sierpnia LKS Gorzów – Zgoda Malec 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 S. Drebszok samobójczy (4.), 1:1 Lekki (65.), 1:2 Lekki (75.), 1:3 Lekki (83.)

LKS Gorzów: Dziędziel, T. Opitek, Kowalczyk, Ćwieląg, Rybak (75. Jeleń), K. Gustowski (46. Krzykała), Włoch (80. Krzemiński), Ł. Opitek (60. T. Gustowski), Feliks, Kysiak, Majcherek. Trener: Artur Burski.

Zgoda Malec: Gibas – Hałat, S. Drebszok, Krawczyk (75. Szafrański), Żmuda – K. Drebszok, Sokół, Żebro (46. Jekiełek) Klęczar – Lekki, Banasiak. Trener: Andrzej Tomala.