Strumień za mocny dla Orła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 sierpnia 2016 16:00

Strumień rozgromił Orła na jego boisku.
W pierwszej kolejce A klasy zespoły z Witkowic i z Polanki Wielkiej przegrały swoje mecze. Zawodnicy obu ekip chcieli poprawić nastroje i sytuację w tabeli. Wygrać mogła jednak tylko jedna drużyna. W tym meczu nie było wątpliwości, kto jest lepszy.

Pierwszy gol dla gości padł w 16. minucie. Boba doszedł do prostopadłego podania Bieszczada i umieścił piłkę w siatce. W 26. minucie asystent przy bramce na 0:1 wykorzystał dobrą wrzutkę kolegi z zespołu i strzałem głową podwyższył prowadzenie Strumienia. W pierwszej połowie kibice obejrzeli jeszcze dwa gole dla przyjezdnych. Najpierw w 40. minucie Boba wymanewrował golkipera Orła i skierował futbolówkę do pustej bramki, a później Romanek strzelił gola przewrotką po podaniu Bieszczada.

W drugiej odsłonie zespół z Polanki Wielkiej nie zwalniał tempa. W 73. minucie po rzucie rożnym Hamerski oddał dobry strzał po ziemi zza szesnastki. W 81. minucie Boba otrzymał prostopadłe  podanie od kolegi z zespołu i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Ten sam zawodnik ustalił wynik na 0:7. Stało się to w 87. minucie. Po strzelonych golach zawodnicy Strumienia robili kołyskę. To gest dla Krzysztofa Trawkowskiego, który świętował narodziny syna.

Sobota 20 sierpnia Orzeł Witkowice – Strumień Polanka Wielka 0:7 (0:4)
Bramki: 0:1 Boba (16.), 0:2 Bieszczad (26.), 0:3 Boba (40.), 0:4 Romanek (44.), 0:5 Hamerski (73.), 0:6 Boba (81.), 0:7 Kozub (87.)

Orzeł Witkowice: Sienkiewicz, Achinger, Bąba (74. M. Jekiełek), Borowy, Gołębiowski, Jedliński, Jurzak, Matuśniak (55. Mirocha), Mitoraj, Sapeta, Szypuła (75. D. Jekiełek). Trener: Szymon Śliwa.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński – Trawkowski, Knapik, Zemanek, Hamerski – Jaszczyk, Gałgan (46. Z.Wasztyl, 80. Drabczyk), Romanek, Mączka (60. Łukaszczyk) – Bieszczad (75. Kozub), Boba. Trener: Mariusz Gałgan.