Soła wygrała z Wolanią – FOTO

Redakcja eFO  |   Piłka nożna  |   6 czerwca 2016 22:33

W sobotę 4 czerwca Soła Oświęcim pokonała Wolanię Wolę Rzędzińską 4:0.

Na zakończenie sezonu biało-czerwoni wysoko pokonali Wolanię Wola Rzędzińska i przypieczętowali swoje trzecie w historii i trzecie z rzędu podium w trzecioligowych rozgrywkach. W zakończonym w sobotę sezonie oświęcimianie musieli ustąpić miejsca jedynie Garbarni i KSZO.

Na pożegnanie rozgrywek piłkarze Soły zapewnili swoim kibicom dobre widowisko, odsyłając gości z Woli Rzędzińskiej z bagażem czterech goli. Wynik spotkania już w 6. minucie meczu otworzył Igor Szopa. Po kolejnych sześciu było już 2:0 po celnym uderzeniu Przemysława Knapika. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Jakub Snadny, wykorzystując rzut karny, a wynik spotkania zamknął na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Dawid Wadas.

Solarze zakończyli sezon na trzecim miejscu. To trzecie podium w trzyletniej historii występów oświęcimian w rozgrywkach trzeciej ligi. Przed trzema laty w roli beniaminka podopieczni Sebastiana Stemplewskiego sięgnęli po wicemistrzostwo. Rok temu, podobnie jak teraz, biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce.