Niezbyt udany lot Orła do Osieka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 kwietnia 2016 16:22

Brzezina Osiek wygrała u siebie w Orłem Ryczów 2:1.

Obie drużyny liczą się jeszcze w walce o awans do IV ligi i dla obu wynik tego spotkania był kwestią bardzo istotną.

W pierwszej połowie gra toczona była raczej w środku pola. Na początku przewaga należała do gości. Obraz gry zmienił się trochę po golu. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 10. minucie sędzia uznał, że Majcherek dotknął piłkę ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Główczak. Później w szesnastce faulowany był D. Płonka. Skutecznie z wapna uderzył Dubiel. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2:1. Otrzymał on prostopadłe podanie od M. Grosa i pokonał Świergosza. W drugiej połowie więcej sytuacji strzeleckich mieli gospodarze.

Brzezina nadal utrzymuje się w czołówce, natomiast Orzeł powiększył straty do lidera do czterech punktów.

Sobota 9 kwietnia Brzezina Osiek – Orzeł Ryczów 2:1
Bramki: 0:1 Główczak rzut karny, 1:1 Dubiel rzut karny, 2:1 Dubiel

Brzezina Osiek: Kulczyk (żółta) – Ł. Płonka, D. Płonka, Majcherek (żółta), Majda (żółta, 46. Buczek) – Ł. Szczepaniak (żółta), M. Gros (żółta), Czerny (80. Zygmunt) – R. Gros (żółta, 57. Antecki), Pietraszewski (65. Rogala), Dubiel (żółta). Trener: Piotr Balonek.

Orzeł Ryczów: Świergosz – Pluta, Żuraw, Czerwiec (75. Jędrzejczyk), Bachul (75. Biela) – Główczak, Matejko, Chlebicki Zębala – Poltavets (55. Drobniak), Pater (60. Włosiak).