U gospodarzy skuteczność nie zawiodła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 września 2020 00:09

LKS Gorzów wygrał u siebie z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska 5:1. Gospodarze wykorzystali prawie wszystkie swoje sytuacje bramkowe.

W 2. minucie Ząbek otrzymał podanie ze środka Burdy i strzałem z prawej strony znalazł sposób na bramkarza. W 47. minucie jeden z zawodników zagrał długą piłkę za obrońców . Przejął ja Ząbek, po czym wywalczył sobie pozycje strzelecką i skierował futbolówkę do siatki. Wcześniej odbija się ona od słupka.

W 55. minucie prawym skrzydłem zaatakował Burda i wyłożył piłkę przed bramkę. Tam Ząbek z bliska strzelił gola strzałem z woleja. W 61. minucie Żak strzelił bramkę na 1:3. Przyjezdni mieli zaraz potem bardzo dobrą okazję na 3:2, ale jej nie wykorzystali.

W 82. minucie po odbiciu bramkę strzałem z ósmego metra po odbijance z obrońcami zdobył Grodzki.  W 86. minucie Pieczara przeprowadził indywidualną akcję. Mógł ją zakończyć podaniem, ale wybrał strzał  i wybrał dobrze.

,,Byliśmy bardzo skuteczni. Wykorzystaliśmy prawie wszystko, co mieliśmy. Kalwarianka była groźna i grała dobre spotkanie” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów.

Sobota 19 września LKS Gorzów – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Ząbek (2.), 2:0 Ząbek (47.), 3:0 Ząbek (55.), 3:1 Żak (61.), 4:1 Grodzki )82.), 5:1 Pieczara (86.)

LKS Gorzów: Adamski, Nędza, Śliwiński, Górski, Kaczmarczyk, Burda, Sermak (60. Domżał), Pieczara, Grodzki, Dylowicz (75. Jamróz), Ząbek. Trener: Maciej Kania.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Ramenda, Frączek, Buraczek, Paździorko,  Rupa, Boczarski, Oleksy, Haxhijaj, Socała, Żak (60. Turek), Kryjak (87. Tymoszuk)