Przełamanie Zatorzanki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 września 2020 00:54

Zatorzanka wygrała 2:1 z Victorią 1918 Jaworzno. To drugie zwycięstwo klubu z Zatora w tym sezonie.

W 42. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul na Szymoniku. Skutecznym egzekutorem był Baluś. W 87. minucie gospodarze mieli kolejny rzut karny. Celej był nieprzepisowo zatrzymywany, a dobrze z wapna uderzył Stefaniak. W 90. minucie przyjezdni wykonywali rzut wolny z 17 metra. Po strzale Żmudy piłka odbiła się od zawodnika Zatorzanki i wpadła do siatki. Trzy punkty zostały w Zatorze.

,,To był ciężki mecz. Rywal jest dobrze poukładaną drużyną. Mieliśmy jeszcze inne sytuacje. Szkoda trafień w słupek Stanka i Leszczyńskiego” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Niedziela 20 września Zatorzanka Zator – Victoria 1918 Jaworzno 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Baluś rzut karny (42.), 2:0 Stefaniak rzut karny (87.), 2:1 Żmuda (90.)

Zatorzanki Zator: Lichański, Stybak, Balonek, Pindel, Mika, Leszczyński, Wolanin, Stanek, Baluś (72. Stefaniak) Woźniak (90. K. Celej), Szymonik (80. A. Celej). Trener: Marcin Folga.

Victoria 1918 Jaworzno: Kłosek, Chrapek,  Nowak, Baran, Suwaj, Bruzda (65. Rusek),  Tryba (46. Jedynak), Musiał (62. Jaromin) Smolik (77. Bartuś), Żmuda, Leś.