Soła wysoko przegrała – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 sierpnia 2017 12:24

Soła przegrała z Chełmianką 0:4.

Na początku mecz był wyrównany. Później przewagę osiągnęła Chełmianka. W 28 minucie do piłki w polu karnym doszedł Oleksij Prytuljak i bez problemu otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później było 0:2. Jeden z zawodników Chełmianki uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się od słupka. Strzał skutecznie dobił Prytoljuk, którego nie upilnowali obrońcy Soły.

W 37. minucie Gargasz obronił strzał Huberta Kotowicza. W 39. minucie zagrożenie pod bramką Chełmianki stworzyli gospodarze. Po dograniu kolegi z zespołu Dawid Dynarek strzelił na bramkę. Na posterunku był Damian Drzewiecki. Minutę po tej akcji przyjezdni zadali kolejny cios. Wojciech Jamróz przegrał pojedynek o futbolówkę z Kotowiczem i znalazł sposób na bramkarza.

W 51. minucie rzut wolny wykonywał Michał Wołos. W kierunku bramki uderzył Mateusz Kompanicki. Jeden z zawodników Soły zdołał piłkę wybić tuż przed linią bramkową. W 57. minucie Drzewiecki obronił strzał Konrada Kasolika. W 69. minucie było 0:4. Paweł Uliczny przebiegł z futbolówką znaczny dystans i strzałem z 25 metrów pokonał golkipera.

Soła szukała swoich szans. Budowała akcję pozycyjne, ale czasami piłkarze decydowali się na akcje indywidualne. Nie przyniosły one jednak rezultatu bramkowego. W 72. minucie Mateusz Gleń uderzył z bliska na bramkę głową, ale bramkarz nie dał się pokonać. W 82. minucie Drzewiecki również zachował się bardzo dobrze przy strzale z dystansu Krzysztofa Hałgasa.

– Zwycięstwo zawdzięczamy wysokiej skuteczności. Udało nam się mocne punkty rywala. Kluczowym momentem była skuteczna obrona naszego bramkarza strzału Dynarka. Minutę później padł gol dla nas – powiedział Artur Bożyk, trener Chełmianki Chełm.

– Przeprowadzaliśmy akcje, po których mogły paść gole, ale nic nie chciało wpaść. Porażka boli, tym bardziej, że ponieśliśmy ja u siebie, Od jutra podnosimy głowy, myślimy o kolejnych meczach i walczymy dalej – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły Oświęcim.

wtorek 15 sierpnia Soła Oświęcim – Chełmianka Chełm 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Oleksij Prytuljuk (28.), 0:2 Oleksij Prytuljuk (30.), 0:3 Hubert Kotowicz (39.), 0:4 Paweł Uliczny (69.)

Soła Oświęcim: Dawid Gargasz, Dawid Wadas (żółta, 46. Jakub Snadny), Konrad Kasolik, Kamil Szewczyk, Mateusz Gleń, Paweł Cygnar (76. Dominik Gaudyn), Marcin Drzymont (żółta), Wojciech Jamróz (46. Mateusz Wawoczny, żółta), Dawid Dynarek, Arkadiusz Czapla (76. Przemysław Knapik), Krzysztof Hałgas. Trener: Sebastian Stemplewski.

Chełmianka Chełm: Damian Drzewiecki, Paweł Uliczny (żółta), Hubert Kotowicz (78. Przemysław Kwiatkowski), Michał Kobialka (55. Michał Budzyński), Mateusz Kompanicki, Michał Wołos, Jakub Niewięgłowski, Dawid Niewięgłowski, Przemysław Banaszak, Oleksij Prytuljak, Michał Maliszewski (79 Daniel Chariasz. Trener: Artur Bożyk.