Skawa wygrała z Pogórzem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 września 2021 21:43

Skawa Podolsze wygrała na swoim obiekcie z Pogórzem Gierałtowice 5:1.

W 9. minucie po dośrodkowaniu Banaszaka  gola  strzałem głową zdobył Żmuda. W 17. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Kwadrans. Gola strzałem z 11 metrów zdobył Żmuda. W 31. minucie Porębski otrzymał podanie od Dominika Kajfasza i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

W 47. minucie Banaszak wykonał rzut wolny. Piłka dotarła do Żmudy. Ten trafił głową na 4:0. W 66. minucie bramkę honorową dla Pogórza zdobył Frączek. Minutę później bardzo dobry strzał z 14 metrów oddał Kwadrans.

„Przez cały mecz posiadaliśmy przewagę i powinniśmy wygrać wyżej. Cieszymy się z udanego rozpoczęcia sezonu. Chciałbym pochwalić Pogórze, że po spadku  stworzyło praktycznie  na nowo młodą drużynę, a ta zagrała w tym meczu bardzo ambitnie i nie oddawała pola pomimo niekorzystnego wyniku” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Sobota 28 sierpnia Skawa Podolsze – Pogórze Gierałtowice 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Żmuda (9.), 2:0 Kwadrans (17.), 3:0 Porębski (31.), 4:0 Żmuda (47.), 4:1 Frączek (66.), 5:1 Kwadrans (67.)

Skawa Podolsze: Świergosz , Paryła (55. Damian Kajfasz),  Żmuda, Kluska, Dominik Kajfasz , Akdeniz (40. Domżał),

T. Bartula, Banaszak, J. Kwadrans (70.Szczepaniak), Porębski, Kołaczek (80. Kurzak).
Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Bochaczyk, Folga (77. Buczuliński), Frączek, Szatan, Gałązka, Kamski, Makuch, Maślanka, Potoczny,  Szczelina