PIŁKA NOŻNA. Solavia opuściła ostatnie miejsce w tabeli

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 czerwca 2012 06:41

Solavia Grojec zremisowała z LKS Bobrek 2:2. Kto spadnie do B klasy okaże się za tydzień.

Solavia znajdowała się przed niedzielną kolejka w bardzo trudnej sytuacji. Drużyna z Grojca zajmowała bowiem ostatnie miejsce w tabeli i na dwie serie spotkań przed końcem rozgrywek A klasy była bezpośrednio zagrożona spadkiem poziom niżej. Gospodarze potrzebowali więc punktów.

Wynik spotkania otworzyli jednak goście. W 5. minucie Paweł Wierzbic oddał bardzo ładny a co najważniejsze precyzyjny strzał na bramkę z około 30 metrów i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 17. minucie Łukasz Kubajczyk urwał się obrońcy i oddał strzał na bramkę. Uderzenie obronił Filip Lichański. Dobitka Łukasza Walusa była niecelna. W 43. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Tomasz Wołek. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki.

W 45. minucie sędzia główny spotkania w polu karnym faulowany był Wołek i podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją Bartłomiej Smolarek. W 59. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Szybko dwójkową akcję przeprowadził Kubajczyk i Krzysztof Noworyta. Ten pierwszy wykończył ją precyzyjnym strzałem. Goście wyrównali w 82. minucie. Arbiter ocenił, że w polu karnym faulowany był Kamil Chylaszek. Rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Zajas. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Niedziela 10 czerwca Solavia Grojec – LKS Bobrek 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Paweł Wierzbic (5.), 1:1 Bartłomiej Smolarek rzut karny (45.), 2:1 Łukasz Kubajczyk (59.), 2:2 Grzegorz Zajas rzut karny (82.)

Skład Solavi Grojec: Damian Pałamarczuk, Bartłomiej Smolarek, Szymon Ceglarz, Mariusz Klaja, Paweł Chowaniec, Sebastian Smolarek, Łukasz Walus (46. Radosław Noworyta), Tomasz Wołek, Paweł Krężel, Krzysztof Noworyta (65. Maciej Witek), Łukasz Kubajczyk (78. Mateusz Pietraszewski)

Skład LKS Bobrek: Filip Lichański, Łukasz Kaczmarczyk, Grzegorz Zajas, Robert Nydra, Dariusz Dębosz, Paweł Wierzbic (62. Kamil Chylaszek), Remigiusz Dziędziel, Piotr Boczarski, Marcin Malik (Kamil Bzibiak), Rafał Sergiel, Jarosław Cygan (73. Bartłomiej Szyjka)