Pierwszy pełny sukces LKS Rajsko w sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 września 2021 21:35

LKS Rajsko wygrał u siebie ze Zgodą Byczyna 5:1.To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Zarzyckiego w tym sezonie.

W 23. minucie po rzucie rożnym precyzyjnie z dystansu z 17 metrów uderzył Matlak. Trzy minuty później również po rożnym gola strzałem nogą zdobył Mika. W 39. minucie było 3:0. Mika doszedł do dośrodkowanej przez Żyła piłki i strzałem z bliska pokonał bramkarza.

W 63. minucie Ryszka przeprowadził indywidualną akcję i podwyższył prowadzenie swojej drużyny strzałem z 25 metrów. W 75. minucie padł piąty gol dla gospodarzy. Na zakończenie szybkiego ataku Mika zagrał wzdłuż bramki, a nogę na piątym metrze dołożył Żyła.  Gola honorowego dla Zgody zdobył w 88. minucie Przebindowski.

„Od samego początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Graliśmy dobrze w obronie. Szkoda straconego gola, ale byliśmy dziś solidni”- powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

Sobota 25 września LKS Rajsko – Zgoda Byczyna 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Matlak (23.), 2:0 Mika (26.), 3:0 Mika (39.), 4:0 Ryszka (63.), 5:0 Żyła (75.), 5:1 Przebindowski (88.)

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Żywicki, Ryś, Kowalik  (70. Rybarski), Matlak, Mika, Ryszka, Ogórek (Gandurski), Żyła, Formas (46. Wesecki). Trener: Krzysztof Zarzycki.

Zgoda Byczyna: Ryszka, Chrapek, Bąk, Siewniak (88. Wojewoda), Kurzawa (46. Jochymek), Orawski (72. Kempka),  Siemek, Szczurek (77. Korlacki), Smolik,  Zieliński, Przebindowski.