Niwa zakończyła rundę zdecydowanym zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 listopada 2017 17:05

Niwa Nowa Wieś wygrała z Halniakiem Maków Podhalański 5:1.
W 27. minucie Deska zagrał prostopadle do K. Żmuda. Grający trener Niwy wygrał pojedynek jeden na jeden  z bramkarzem Halniaka. W 35. minucie Piskorek precyzyjnie wykonał rzut wolny. Pierwsza połowa zakończyła się więc zwycięstwem przyjezdnych 2:0.

Piłkarze klubu z gminy Kęty nie poprzestali na dwóch strzelonych golach. W 52. minucie Klimczyński zaatakował lewym skrzydłem i uderzył na dalszy róg. Sześć minut później podobną akcję, tylko że z prawej strony przeprowadził Flis.

Halniak był dla Niwy bardzo gościnny. Zawodnicy tego klubu musieli zadowolić się tylko jednym golem. Piłkę w bramce strzeżonej przez Mikę umieścił Furman. W 77.minucie podopieczni Kamila Żmudy dołożyli piąte trafienie. Tym razem wrzucał Zięba, na listę strzelców wpisał się Piskorek.

– Nasza dominacja  w tym spotkaniu nie podlegała żadnej dyskusji. Nasze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale trzeba się cieszyć z tego, co się ma – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 11 listopada Halniak Maków Podhalański – Niwa Nowa Wieś 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 K. Żmuda (27.), 0:2 Piskorek (35.), 0:3 Klimczyński (52.), 0:4 Flis (58.), 1:4 Furman (72.), 1:5 Piskorek (77.)

Skład Niwy Nowa Wieś: Mika, Kajor (70. Zięba), Stawowczyk (70. Węgrodzki), Góral, Zwaryczuk, Nycz,K. Żmuda, Deska (55. Flis), Klimczyński, A. Zmuda (55. Nowotarski), Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.