Niwa pozwoliła zmniejszyć straty Arce Babice, ale punkty zatrzymała

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 sierpnia 2018 15:38

Niwa Nowa Wieś wygrała na wyjeździe z Arką Babice 3:2. Był to mecz pierwszej kolejki V Ligi.

W 11. minucie rzut rożny wykonywał Klimczyński. W zamieszaniu podbramkowym skutecznie z woleja z bliska uderzył Mateja. Wcześniej defensorzy Arki nie  byli w  stanie wybić piłki.

W 23. minucie drugi raz asystę na swoje konto zapisał Klimczyński. Tym razem wykorzystał ją Swarzyński. Uderzył z około 11 metra. Futbolówka przeleciała obok bramkarza i wpadła do siatki. W 31. minucie było 3:0. Bogdan wygrał pojedynek z przeciwnikiem i zagrał do Flisa, a ten wykończył akcję.

Nie był to wymarzony początek dla klubu z Babic. Był to jego pierwszy mecz w historii na poziomie V Ligi. Zawodnicy Arki chcieli pokazać swoim kibicom charakter u umiejętności. Walczyli o dobry wynik.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy z 25 metrów uderzył Głogowski. Błąd popełnił bramkarz, który nie zdołał jej wyłapać. W 75. minucie Arka miała rzut wolny. Po wrzutce z rzutu wolnego, celnie głową uderzył Bartyzel, czyli grajacy trener. Niwa dowiozła trzy punkty do końca.

Sobota 11 sierpnia Arka Babice – Niwa Nowa Wieś 2:3

Bramki: 0:1 Mateja 11., 0:2 Swarzyński 23., 0:3 Flis 31., 1:3 Głogowski, 2:3 Bartyzel 73.

Arka Babice: Proksa, T. Jaromin, Furtak, Kwiatkowski, Śliwiński, Bartyzel, Bieda, Gaj, Grabowski zm. 46. Kościelniak, zm. 83. Paprot, S. Jaromin, Głogowski. Trener: Krzysztof Bartyzel.

Niwa Nowa Wieś: Tlałka, Holewa, Stawowczyk, Mateja, Zwaryczuk, Flis zm. 46. Deska, Merta zm. 91. Żmuda, Nycz, Klimczyński zm. 79. Zięba, Swarzyński, Piskorek zm. Gardyński. Trener: Kamil Żmuda.