LKS Rajsko zbliżył się do drużyn zajmujących wyższe lokaty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 maja 2021 14:02

LKS Rajsko wygrał na swoim obiekcie z LKS Śledziejowice 3:2 i przybliżył się do drużyn z wyższych lokat.

Gospodarze rozpoczęli bardzo ofensywnie. Przyniosło to efekt w 5. minucie. Po dograniu z prawej strony Senkowskiego gola zdobył Frączek. W dalszej części gry zespół z Rajska miał kilka okazji strzeleckich.

W najlepszej z nich Węglarz otrzymał futbolówkę od Antkiewicza, ale skierował ją wprost w słupek.

W 43. minucie kibice byli świadkami bardzo efektownego gola. Sędzia przyznał rzut wolny dla podopiecznych Mariusza Wójcika na 18 metrze. Bardzo mocno, ładnie dla oka, a przede wszystkim precyzyjnie uderzył Senkowski.

W drugiej połowie przyjezdni starali się odwrócić losy meczu. Dobrze grali też gospodarze. W 72. minucie zdobyli jednak zawodnicy LKS Śledziejowice. Po rzucie rożny piłkę do siaki skierował Majka. Odpowiedź LKS Rajsko była bardzo szybka.

W 74. minucie Antkiewicz wrzucił z rzutu rożnego. Ze zdobycia gola cieszył się Sieczko. W końcówce gospodarze nie wykorzystali kilku okazji do zdobycia gola. Między innymi Ryś w sytuacji sam na sam trafił  w słupek.  W ostatniej akcji meczu przyjezdni zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dudzik.

„Cieszą nas trzy punkty. Mamy powody do zadowolenia. Martwi jedynie nieskuteczność i kontuzje, których zaznali zawodnicy podczas meczu. Mam nadzieję, że to zwycięstwo da nam kopa do dalszej rywalizacji o utrzymanie” – powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

Środa 26 maja LKS Rajsko – LKS Śledziejowice 3:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Frączek (5.), 2:0 Senkowski (43.), 2:1 Majka (71.), 3:1 Sieczko (74.), 3:2 Dudzik (90+7)

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Żyła, Welber, Kowalik (70. Ryś), Antkiewicz, Frączek (83. Warzecha), Mika, Durnaś (88. Żak), Węglarz (75. Wykręt), Senkowski (60. Formas). Trener: Mariusz Wójcik.

LKS Śledziejowice: Aksamit, Kharchuk, F. Cyganek, Szczepański, Łatka (75. Konarski), Świeca (75. S. Kowalski), D. Cyganek, Makieła, M. Kowalczyk, Rutkiewicz, Maj (80. Dudzik).