LKS Głębowice zatrzymał lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 października 2019 18:34

LKS Głębowice wygrał z LKS Bulowice 2:0. Była to pierwsza strata punktów lidera w tym sezonie.

Na początku lepsze wrażenie pozostawili po sobie gospodarze. W pierwszej połowie mieli cztery sytuacje bramkowe. Bies uderzył za słabo, by pokonać Matejkę. Klimczyk próbował przelobować bramkarza, ale po jego próbie futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 51. minucie rzut wolny z 28 metrów wykonywał Bieszczad. Golkiper wybił futbolówkę przed siebie. Dobił Z. Wasztyl. Pięć minut później Z. Wasztyl zagrał ze środka boiska do T. Wysogląda. Ten w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad Matejko. W 71. minucie po rzucie rożnym główkował Michalak. Futbolówka zatrzymała się na słupku. Strzał Handego z 83. minuty był minimalnie niecelny. W 85. minucie sędzia przyznał klubowi z gminy Osiek rzut karny. Bieszczad trafił w słupek, a dobitka Tlałki była niecelna.

,,Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando. W drugiej również pokazaliśmy dobry futbol. Jestem pozytywnie zaskoczony naszą postawą. Cała drużyna spisała się dobrze. Szczególnie jednak chciałbym wyróżnić Z. Wasztyla. Ten doświadczony zawodnik maczał palce przy obu golach i rzucie karnym” – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

Sobota 28 września LKS Głębowice – LKS Bulowice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Z. Wasztyl (51.), 2:0 Wysogląd (56.). Bieszczad (LKS Głębowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Głębowice: Wandor, Szypuła (75. Wojtyła), A. Domasik, Brońka (87. Zieliński), Nowak, Bies (60. Jaszczyk), Klimczyk (46. Tlałka), T. Wasztyl, Z. Wasztyl, Wysogląd, Bieszczad. Trener: Przemusław Tlałka.

LKS Bulowice: Matejko, Własiński (46. Lechowicz), Surma, Kruk, Mrzygłód, Sobala, Matusiak, Handy (68. Wysmołek), Nalborczyk (46. Waligórski), Michalak, Handy. Trener: Piotr Sobala.