Koncert strzelecki Hankusa i Żmudy. Soła liderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 listopada 2021 17:08

Soła Łęki wygrała na wyjeździe z Solavia Grojec 7:1. Zwycięzca został liderem Keeza A Klasy.

W 15. minucie Żmuda z rzutu wolnego trafił w samo okno. W 21. minucie bramkarz Solavii popełnił duży błąd wychodząc do przodu przy wolnym z 50 metrów Wiktoruka. Piłka po strzale tego drugiego wpadła mu za plecy do siatki.

W 22. minucie po rzucie rożnym gola kontaktowego zdobył Wołek. W 28. minucie było Hankus wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i strzelił bramkę na 1:3. W 39. minucie rzut rożny wykonał Żmuda, a precyzyjnie głową uderzył Hankus.

To nie był koniec festiwalu strzeleckiego przyjezdnych. W 44. minucie Hankus spressował bramkarza, odebrał mu piłkę i skierował do pustej bramki. W 57. minucie Dziubek zagrał prostopadle do Żmudy, a ten i tym razem się nie pomylił.  W 75. minucie dwójkową akcję największych bohaterów tego spotkania. Gola zdobył Żmuda.

„Zdecydowanie przeważaliśmy przez całe spotkanie. Mogliśmy zdobyć więcej goli. Martwi mnie tylko to, że niepotrzebnie dostajemy kartki. Dziś na przykład czerwoną bezpośrednią otrzymał Karnas” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

Niedziela 31 października Solavia Grojec – Soła Łęki 1:7 (1:5)
Bramki: 0:1 Żmuda (15.), 0:2 Wiktoruk (21.), 1:2 Wołek (22.), 1:3 Hankus (28.), 1:4 Hankus (39.), 1:5 Hankus (44.), 1:6 Żmuda (57.), 1:7 Żmuda (75.)

Solavia Grojec: Kołacz, Walus (82. Płonka), Goc, Gonszcz (65. M. Smolarek), Krężel (25. Borowski), M. Noworyta (41. W. Chowaniec), Mroczek,  B. Smolarek, P. Chowaniec I,  Pietraszewski (czerwona), Wołek (82. P. Chowaniec II). Trener: Daniel Płonka.

Soła Łęki: Borgosz, Wiktoruk, Zygmunt, Karnas, Szlósarczyk, Handzlik (60. Kowalczyk), Dziubek (65. Kukiełka), Tworek, Matejko (46. Amrozi), Hankus, Żmuda (85. Wawrzyczek). Trener: Jarosław Płonka.