Długo oczekiwane przez Sygnał zwycięstwo. Udany debiut Augustyna

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 września 2020 23:20

Sygnał  wygrał z Pulsem Broszkowice 7:4. W tym spotkaniu w pierwszej drużynie z Włosienicy zadebiutował junior Andrzej Augustyn. Był to udany debiut.

Wynik na samym początku spotkania otworzyli przyjezdni. D. Krompiec przechwycił piłkę w środku pola Gola zdobył Michał Barciak. W 12. minucie po rzucie wolnym i strzałem z 16 metra Szpiegli piłka wpadła  w samo okienko bramki Pulsu.  W 17. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Grubka przeprowadził indywidualną akcję na lewej flance i mocno dograł wzdłuż linii bramkowej. Piłka jednak nabrała dziwnej rotacji i wpadła do bramki.

W 31. minucie debiutujący w dorosłym zespole Sygnału, junior wypożyczony z Unii Oświęcim Augustyn. zagrał mocno z prawego skrzydła. Yedynak strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 43. minucie skuteczną indywidualną akcję środkiem boiska zaprezentował  Szpiegla. Wbiegł z piłką w okolice 16 metra i precyzyjne uderzył po ziemi. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

W 59. minucie bramkę zdobyli przyjezdni. Jonczyk zagrał prostopadle, a sposób na bramkarza znalazł Michał Barciak. W 62. minucie Szpiegla wykonał rzut wolny z okolic 16 tego metra.  Piłka uderzyła w mur  i trafiła znowu do Szpiegli, który przyjął ją kierunkowo na lewą stronę i ponownie mocno uderzył. Tym razem był to strzał nie do obrony.

W 65. minucie Michał Barciak otrzymał podani w uliczkę od kolegi z zespołu i strzelił swojego trzeciego gola w tym spotkania. W 67. minucie Augustyn  do pierwszych minut, asysty dołożył pierwszą bramkę w pierwszej drużynie Sygnału. Po zamieszaniu w polu bramkowym piłka trafiła do wychowanka Unii Oświęcim. Augustyn zauważył zbyt daleko wysuniętego bramkarza gości i oddał dobry strzał pod poprzeczkę.

W 79. minucie Puls zdobył jeszcze jedną bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Jonczyk, a piłkę do siatki trącił Olkusznik.  W doliczonym czasie gry  po kontrze Mondry minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

,,To był dla nas bardzo ważny mecz. Zagraliśmy dobrze w ofensywie. Gra defensywna pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Dobrze zaprezentował się debiutant Andrzej Augustyn, który został wypożyczony. Dobrą zmianę dał Mondry.” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

,,W tym meczu było dużo radosnego futballu. Wynik odwierciedla to co działo się na boisku. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. Sędzia podejmował kontrowersyjne decyzje. Moim zdaniem były one krzywdzące” – powiedział Marcin Barciak, grający trener Pulsu Broszkowice.

Niedziela 27 września Sygnał Włosienica – Puls Broszkowice 7:4 (4:1)
Bramki: 0:1 Michał Barciak (5.), 1:1 Szpiegla (12.), 2:1 Grubka (17.), 3:1 Yedynak (31.), 4:1 Szpiegla (43.), 4:2 Michał Barciak (59.), 5:2 Szpiegla (62.), 5:3 Michał Barciak (65.), 6:3 Augustyn (67.), 6:4 Olkusznik (79.), 7:4 Mondry (90+)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Oczkowski, Pacyna, Ludwinek, Walczak, K. Stachura (72. Paszek), Klimczyński, Augustyn ( 75. Mondry), Grubka (65. Sarna), Yedynak (60. Sulkiewicz), Szpiegla ( 84. Mędrysa). Trener: Damian Pałamarczuk.

Puls Broszkowice: Strzelecki, S. Krompiec, P. Kumor (68. Olkusznik), Żak, Michalec, Waliczek (46. Wykręt), Jonczyk, D. Krompiec (46. Kumor), Wanat, Tobik, Michał Barciak.