Biało-niebiescy wygrali derby Małopolski – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   29 listopada 2021 14:36

Re-Plast Unia Oświęcim podejmowała w derbach Małopolski Comarch Cracovię Kraków. 4:2 wygrali gospodarze.

W 4. minucie Popitic zaatakował prawym skrzydłem i wystawił gumę Kamińskiemu, który znalazł sposób na bramkarza. W 14. minucie wyrównał Da Costa. Precyzyjnie uderzył z klepy z pierwszego krążka z okolic linii niebieskiej.

28 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji gospodarze wyszli na prowadzenie.

Oriechin nie pozwolił rywalom wyprowadzić gumy spod swojej bramki, przejął ją i obsłużył dobrym podaniem Themara. Zawodnik oddał dobry strzał na prawy róg.

W 33. minucie szczęscie uśmiechnęło się do biało-niebieskich. Glenn otrzymał krążek od Krzemienia, zrobił ruch w kierunku bramki i strzelił. Bramkarz obronił, ale guma odbiła się od hokeisty Comarchu Cracovii i wpadła do siatki.

W 49. minucie bardzo dobrą okazję strzelecką mieli przyjezdni. Wykorzystali ją. Gola uderzeniem z bliska zdobył Woroszyło. Wynik spotkania strzałem na pustą bramkę ustalił  Da Costa.

Inne niedzielne wyniki:
Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 4:2
KS Energa Toruń – GKS Tychy 2:4
Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 1:2

Re -Plast Unia jest wiceliderem tabeli. Do GKS Katowice traci dwa punkty, a nad trzecim GKS Tychy ma sześć oczek przewagi.

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w piątek 3 grudnia o godz. 18 w Tychach. W niedzielę 5 grudnia o 17 podejmie u siebie lidera.