Sukcesy klubów z Oświęcimia i Brzeszcz – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   30 listopada 2021 13:21

Zawodnicy klubów karate z Brzeszcz i z Oświęcimia odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Polski w Oyama Karate w kumite i Pucharze Polski w kickboxingu K-1.

Zawodnicy OKK Brzeszcze i OKK Oświęcim wzięli udział w Mistrzostwach Polski Oyama Karate w kumite w Brzeszczach. Zawody, w których wzięło udziało około 230 sportowców odbyły się w Rzeszowie.

„W Rzeszowie Wiktor sztoczył trzy wyczerpujące walki. Były to pierwsze zawody knockdown po ponad rocznej przerwie i my uznajemy za udane. Dziękuję rodzicom za pomoc organizacyjną” – powiedział Rafał Czopek, prezes OKK Brzeszcze.

Reprezntacji oświęcimskiego klubu przywieźli trzy medale, wszystkie za wicemistrzostwo. Katarzyna Kotapka była druga w kategorii knockdown senior – 65 kg., Anna Ferenc w grupie młodzik -55 kg., a Roksana Grzeczner w rywalizacji junior młodszy -45 kg.

Na tych samych zawodach startowało dwóch zawodników klubu z gminy Brzeszcze. Wiktor Czopek zdobył brąz w kategorii kockdown senior -80 kg. Karolina Kozak tym razem nie znalazła się na podium.

Przypomnijmy, że w formule knockdown zawodnicy walczą bez ochraniaczy. Mogą używać tylko szczękę i suspensorium.

W Pucharze Polski w Kickboxingu K-1 w Warszawie swoje umiejętności pokazało siedmiu zawodników. Rywalizacje wygrały Julia Ćwiękała (senior -56 kg.), Dominika Chylińska (senior -52 kg.). Elżbieta Ferenc (junior młodszy -48 kg.) musiała uznać wyższość tylko jednej rywalki. Trzecie miejsce na podium zajął Dominik Matusz (senior -63,5 kg.). W eliminacjach odpadli Cyprian Brzeźniak, Miłosz Karcz i Mateusz Słota.

„W Pucharze Polski Dominikę Chylińską uznano za najlepszą zawodniczkę zawodów. Cieszy wystę Katarzyny Kotapki, która na czempionacie debiutowała w roli seniorki i stanęła na podium. Choć nie wszyscy nasi reprezentacji nie stanęli na podium w Warszawie, to pokazali sie bardzo dobrze w najtwardszych formułach i pokazali, że nasze szkolenie idzie w dobrym kierunku” – powiedział Mariusz Pawlus, trener OKK Oświęcim.