Sukcesy klubów z Oświęcimia i Brzeszcz – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   30 listopada 2021 13:21

Zawodnicy klubów karate z Brzeszcz i z Oświęcimia odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Polski w Oyama Karate w kumite i Pucharze Polski w kickboxingu K-1.

Zawodnicy OKK Brzeszcze i OKK Oświęcim wzięli udział w Mistrzostwach Polski Oyama Karate w kumite w Brzeszczach. Zawody, w których wzięło udziało około 230 sportowców odbyły się w Rzeszowie.

„W Rzeszowie Wiktor sztoczył trzy wyczerpujące walki. Były to pierwsze zawody knockdown po ponad rocznej przerwie i my uznajemy za udane. Dziękuję rodzicom za pomoc organizacyjną” – powiedział Rafał Czopek, prezes OKK Brzeszcze.

Reprezntacji oświęcimskiego klubu przywieźli trzy medale, wszystkie za wicemistrzostwo. Katarzyna Kotapka była druga w kategorii knockdown senior – 65 kg., Anna Ferenc w grupie młodzik -55 kg., a Roksana Grzeczner w rywalizacji junior młodszy -45 kg.

 

Fot. OKK

 

Na tych samych zawodach startowało dwóch zawodników klubu z gminy Brzeszcze. Wiktor Czopek zdobył brąz w kategorii kockdown senior -80 kg. Karolina Kozak tym razem nie znalazła się na podium.

Przypomnijmy, że w formule knockdown zawodnicy walczą bez ochraniaczy. Mogą używać tylko szczękę i suspensorium.

 

Fot. OKK

 

W Pucharze Polski w Kickboxingu K-1 w Warszawie swoje umiejętności pokazało siedmiu zawodników. Rywalizacje wygrały Julia Ćwiękała (senior -56 kg.), Dominika Chylińska (senior -52 kg.). Elżbieta Ferenc (junior młodszy -48 kg.) musiała uznać wyższość tylko jednej rywalki. Trzecie miejsce na podium zajął Dominik Matusz (senior -63,5 kg.). W eliminacjach odpadli Cyprian Brzeźniak, Miłosz Karcz i Mateusz Słota.

„W Pucharze Polski Dominikę Chylińską uznano za najlepszą zawodniczkę zawodów. Cieszy wystę Katarzyny Kotapki, która na czempionacie debiutowała w roli seniorki i stanęła na podium. Choć nie wszyscy nasi reprezentacji nie stanęli na podium w Warszawie, to pokazali sie bardzo dobrze w najtwardszych formułach i pokazali, że nasze szkolenie idzie w dobrym kierunku” – powiedział Mariusz Pawlus, trener OKK Oświęcim.

 

Fot. OKK

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .