polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Mnogość informacji w Internecie każdego może przyprawić o zawrót głowy. Sporą sztuką jest odpowiednia ich weryfikacja. Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z firmą GovTech Polska uruchomiła projekt #FakeHunter.
„Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji na temat koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami” – informują organizatorzy.
Do projektu dołączyć może każdy. Tym bardziej, że walka z dezinformacją, która prowadzi do niepotrzebnej paniki, staje się w obecnych czasach kluczowa do zatrzymania takich zjawisk jak epidemia.
„Wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami” – tłumaczą PAP i GovTech Polska.
Swoją kandydaturę zgłosić można poprzez formularz zgłoszeniowy. Po zrekrutowaniu i odpowiednim przygotowaniu, uczestnik projektu otrzymuje możliwość zgłaszania i weryfikowania artykułów i danych pojawiających się w sieci na temat wirusa SARS-CoV-2.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.
Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:
– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem, – 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu, – 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.