#ChallengeDlaNikolki. Kto podejmie wyzwanie hokeistek? – FILM

Redakcja FO  |   Fakty,Hokej  |   20 kwietnia 2020 11:48

Kobieca drużyna UKHK Unia Oświęcim postanowiły pomóc chorej Nikolce Kurpas z Brzeszcz. Za namową grupy pomagaczy Nikoli utworzyły #ChallengeDlaNikolki, czyli wyzwały miłośników hokeja.

Magdalena Kapica i Jola Wodniak wpadły na pomysł, bo poruszyć oświęcimian do sportowej pomocy Nikolce. Zaproponowały hokeistkom udział w Challenge i – udało się, dziewczętom bardzo pomysł aktywistek się spodobał. Challenge polega na podbiciu na kiju hokejowym krążka – minimum 10 razy i nominowaniu trzech osób w portalach społecznościowych Facebook, czy Instagram. 

„Na wykonanie zadania jest doba. Jeśli komuś nie uda się podbić 10 razy lub nie wyrobi się w czasie wrzuca do skarbonki Nikolki 20 złotych” – mówią hokeistki.

Ważne jest także, aby oznaczyć cały post #ChallengeDlaNikolki

Artykuł w portalu Fakty Oświęcim będziemy aktualizować o ciekawsze filmiki w mediach społecznościowych.. Zapraszamy naszych czytelników do podejmowania wyzwania. Do zadania panie wyzwały panów –  Witolda Kuboszka, Witolda Łazarza oraz Damiana Bernasia.

„Zobaczymy, jak sobie chłopaki poradzą” – zastanawiają się hokeistki.

 

 

Skarbonka do wpłat – siepomaga.pl

Nikolka jest zakwalifikowana na operację biodra w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Jest to bardzo ciężka i podstępna choroba, upośledzająca wszystkie czynności życiowe.

Jedynie odpowiednie leczenie i rehabilitacja może poprawić funkcjonowanie i komfort życia dziecka, i nie zatrzyma procesu rozwoju (osiągniętego na miarę możliwości dziecka), który cały czas musi być stymulowany.

Nikolka nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb, nawet tych elementarnych

Dziewczynka nie porusza się samodzielnie, nie mówi. W nocy śpi niewiele ze względu na cierpienie spowodowane przykurczami, skrzywionym kręgosłupem i innymi dolegliwościami, a przede wszystkim, ogromnym bólem bioderka, które usadowiło się poza panewką stawu.

Nikolka wymaga całkowitej i całodobowej opieki i pomocy oraz wymaga przeszczepu komórek macierzystych, na co z wielkim trudem są już gromadzone pieniądze. Brakuje ich jednak bardzo wiele.

Skarbonka do wpłat – siepomaga.pl

Jednak obecnie sprawą niecierpiącą zwłoki jest poddanie dziecka operacji biodra. Ze względu na powagę sytuacji i bardzo wysokie ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych, operacja będzie przeprowadzona w niemieckiej Klinice Ortopedycznej w Aschau, gdzie została już przeprowadzona pierwsza konsultacja.

Dziecko jest w trakcie przeprowadzania badań przedoperacyjnych, po których nastąpi wyznaczenie terminu operacji oraz zostanie oszacowany jej koszt, który będzie niemałym kosztem, rzędu 150-200 tysięcy złotych.

Skarbonka do wpłat – siepomaga.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa