Smak tyskiego… zwycięstwa

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   17 września 2023 20:42

Po meczu z GKS Katowice w kalendarzu Re-Plast Unii przyszedł czas na inny GKS. Dziś rywalem oświęcimian byli trójkolorowi z Tychów.

Jak przystało na „świętą wojnę” zaczęło się jak u Alfreda Hitchcocka. Po zaledwie niespełna 30 sekundach gry „pod prysznic” musiał udać się Filip Komorski, który za atak na głowę ukarany został karą meczu. W 12 minucie, kiedy karę mniejszą odsiadywał Łukasz Krzemień tyszanie objęli prowadzenie.

Kapitalna w wykonaniu biało-niebieskich była druga odsłona

W drugich 20 minutach oświęcimianie odwrócili sytuację na lodzie o 180 stopni. Wyrównał Ville Heikkinen, kiedy goście mieli o jednego zawodnika więcej. Później Tomasa Fucika pokonał Daniel Olsson Trkulja i było już 1:2.

Oświęcimianie wyprowadzili trzeci cios w najmniej spodziewanym momencie. Podczas gry w osłabieniu z kontrą wyszedł Erik Ahopelto i Fin w szkolny sposób wygrał pojedynek sam na sam z tyskim bramkarzem.

Nerwowo było w trzeciej partii

Tyszanie za wszelką cenę szukali kontaktowego trafienia. Ta sztuka udała im się dopiero w 53 minucie. Kiedy na ławce kar odpoczywał Kristaps Jakobsons z „niebieskiej” kropnął Bartłomiej Pociecha.

W końcówce trener GKS Andriej Sidorenko zagrał va-banque i do boksu zjechał Tomas Fucik. Wówczas do pustej bramki trafił Daniel Olsson Trkulja, stawiając jednocześnie pieczęć nad wyjątkowo smakującym zwycięstwem w tyskiej hali.

W pozostałych niedzielnych meczach THL:

GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
PZU Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Pauzowała: KH Energa Toruń

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Bramki: 1:0 Ubowski (Łyszczarczyk, Jaśkiewicz) 11.35, 1:1 Heikkinen (Karjalainen) 21.14, 1:2 Olsson Trkulja (Sadłocha) 25.54, 1:3 Ahopelto 26.08, 2:3 Pociecha (Jeziorski, Padakin) 52.23, 2:4 Olsson Trkulja 59.47.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 33 min (w tym kara meczu dla Filipa Komorskiego) i 16 min

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Sadłocha, Olsson Trkulja, Kaleinikovas – Valtola, Jakobsons, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Noworyta, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Dudkiewicz, Prokopiak, Prusak, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.