Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Unitki lepsze od góralek
- Andrzej Rzycki
- Hokej
- 18 września 2023
- 16:26
Reklama
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach hokejowej ligi kobiecej odniosły oświęcimianki. Podopieczne Wojciecha Stachury pokonały góralki z Nowego Targu 4:1.
We wcześniejszych spotkaniach unitki doznały dwóch wyjazdowych porażek (7:6 z poznańskimi Kozicami, 9:0 ze Stoczniowcem Gdańsk), by wygrać później u siebie z SMS Polonią Bytom 4:2. W czwartym meczu znowu zgarnęły komplet punktów, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.
Po 40 minutach biało-niebieskie prowadziły z „Szarotkami” w najskromniejszych z możliwych rozmiarów. W pierwszej tercji wynik otworzyła Sandra Piotrowska. Dopiero na początku ostatniej partii podczas gry w liczebnej przewadze oświęcimianki podwyższyły prowadzenie (Ida Talanda).
Od tego momentu unitki poczuły się swobodniej, czego efektem było trzecie trafienie Joanny Strzeleckiej. Trener „Szarotek” Jacek Szopiński poprosił o czas i nowotarżanki odpowiedziały golem Magdaleny Mroszczak. Pieczęć na zwycięstwie postawiła niezawodna Joanna Strzelecka.
Kolejnymi rywalkami oświęcimianek będą Kojotki Naprzód Janów. To spotkanie zostanie rozegrane na janowskim „Jantorze” w najbliższą niedzielę. Początek o godz. 16.30.
Wyniki sobotnio-niedzielnych spotkań w Tauron Lidze Hokeja Kobiet:
UKHK Unia Oświęcim - MMKS Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
PTH Kozice Poznań - Atomówki GKS Tychy 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Stoczniowiec Gdańsk - Kojotki Naprzód Janów 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Stoczniowiec Gdańsk - Atomówki GKS Tychy 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
PTH Kozice Poznań - Kojotki Naprzód Janów 2:9 (0:3, 1:1, 1:5)
UKH Białe Jastrzębie - KH Wiedźmy 71 Wrocław 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
MMKS Podhale Nowy Targ - KS Cracovia 1906 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
UKHK Unia Oświęcim - MMKS Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Bramki: Sandra Piotrowska (Anna Kot, Ida Talanda) 18.50, 2:0 Ida Talanda 43.53, 3:0 Joanna Strzelecka 44.26, 3:1 Magdalena Mroszczak (Adriana Szopińska) 57.35, 4:1 Joanna Strzelecka (Anna Kot, Magdalena Piankrat) 58.10.
Sędziowali: Szymon Urbańczyk (główny) oraz Monika Szpyt-Jucha i Natalia Suchanek. Kary: 6 i 2 minuty.
UKHK Unia: Anna Pieczyk - Magdalena Piankrat, Ada Wawrzyk, Joanna Strzelecka, Anna Zaborska, Karolina Makuch - Anna Kot, Aleksandra Langner, Ida Talanda, Katarzyna Zaborska, Sandra Piotrowska - Wiktoria Chałupka, Michalina Langner, Maja Walkowicz, Karolina Miłoń, Lena Olearczyk - Vanessa Patla, Oliwia Smółkowska, Lena Januszyk, Gabriela Matyszkiewicz. Trener: Wojciech Stachura.