Brzezina nie dała Pogórzu żadnych szans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 października 2021 11:49

Rezerwy Brzeziny Osiek wygrały u siebie 6:0 z Pogórzem Gierałtowice i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszy strzał gospodarzy został zablokowany. Dobitka Dzierżawy była skuteczna. W 29. minucie J. Płonka zagrał prostopadle do Mydlarza. Ten strzelił z lewej nogi na bliższy róg. W 38. minucie było 3:0. Mydlarz zagrał prostopadle do Spisaka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam  z bramkarzem.

W 41. minucie sytuację jeden na jeden z golkiperem miał Kocęba, ale podał do lepiej ustawionego Spisaka. Temu nie pozostało nic innego jak strzelić gola. Dwie minuty później gospodarze zadali piąty celny cios. Mydlarz wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a gola strzałem głową zdobył K. Kuźma. W 53. minucie rajd lewą stroną przeprowadził Filip. Zagrał w pole karne, a tam dobrze zachował się Spisak.

„Wygraliśmy zdecydowanie. Cały czas atakowaliśmy. Rywal tylko się bronił. Po przerwie w nasze poczynania wkradło się rozluźnienie. Były poprzeczki i słupki, ale nie gole. Cieszy nas to, że dziś zagrało dziewięciu młodzieżowców w tym czterech juniorów i poradzili sobie bardzo dobrze. Na pochwałę zasługuje bramkarz Pogórza, który wielokrotnie dobrze interweniował” – powiedział Leszek Młocek, trener Brzeziny II Osiek.

Niedziela 10 października Brzezina II Osiek – Pogórze Gierałtowice 6:0 (5:0)
Bramki: 1:0 Dzierżawa (12.), 2:0 Mydlarz (29.), 3:0 Spisak (38.), 4:0 Spisak (41.), 5:0 K. Kuźma (43.), 6:0 Spisak (53.)

Brzezina II Osiek: K. Bies, Wolas, J. Płonka, Dzierżawa, Domasik, D. Kuźma (60. J. Bies), Filip (60. Tyran), J. Płonka (70. Kasperek), Mydlarz, Spisak, Kocęba. Trener: Leszek Młocek.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Hałat, Gałązka, Szczelina, Kamski, Kurek, Ligus,  Maślanka, Potoczny, Szatan, Frączek.