Remisowe derby

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 września 2021 18:17

W Palczowicach odbył się mecz derbowy pomiędzy tamtejszym LKS a Skawą Podolsze. Zakończył się remisem 2:2.

W końcówce pierwszej połowy wynik otworzyli P. Folga wszedł w boczny sektor pola karnego i uderzył na bramkę. Golkiper obronił, ale skutecznie dobił K. Kowalczyk. W 56. minucie przyjezdni wyrównali. Kołaczek odegrał do tyłu na linie pola karnego. Dobrym strzałem pod poprzeczkę gola zdobył J. Kwadrans.

W 72. minucie Zięcik zagrał do P. Folgi. Ten wszedł w pole karne i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza.  W doliczonym czasie gry indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadził osiemnastoletni P. Banaszak i dograł w poprzek boiska do Żmudy który  w piątce  uprzedził obrońców i bramkarza zdobywając bramkę na wagę remisu .

„Przypominam, że gramy bardzo młodym składem. Gola straciliśmy w ostatniej akcji.  Zapłaciliśmy cenę za zbyt małe doświadczenie. Szkoda niewykorzystanych sytuacji przy wyniku 3:2. Byłoby po meczu. Mnie cieszy to, że ci młodzi chłopcy uczą się i grają coraz odważniej” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

„Mecz jak na derby przystało miał swoją dramaturgię i na pewno był ciekawy dla kibiców. W pierwszej połowie graliśmy dobrze,  ale nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji bramkowych (Momot , Kwadrans , Kołaczek). Po przerwie ruszyliśmy do ataku doprowadzając do remisu, ale wtedy zaczęli lepiej grać i przeważać gospodarze czego efektem był gol na 2:1 . Chwilę potem nasz bramkarz został usunięty z boiska i wydawało się, że  jest po meczu.  Jednak nasi zawodnicy  nie zrezygnowali z walki w osłabieniu o lepszy wynik i w doliczonym czasie zdobyli bramkę.  Wynik remisowy według mnie nie krzywdzi nikogo” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Niedziela 19 września LKS Palczowice – Skawa Podolsze 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Kowalczyk (45.), 1:1 J. Kwadrans (56.), 2:1 P. Folga (73.), 2:2 Żmuda (90+2)

LKS Palczowice: Nidecki, Nowokuński (65. Nowak), Hercog, P. Folga (89.Mydlarz), Cienkosz, Zięcik, K. Kowalczyk, B. Kowalczyk (75. Scąber), Miętka, Folga, Brańka (65. Dzidek). Trener: Patryk Cienkosz.

Skawa Podolsze: Świergosz (75. czerwona kartka za zagranie ręką poza polem karnym, do bramki wszedł grający trener D. Banaszak), Paryła, Żmuda, Kluska, Dominik Kajfasz,  Momot, (71. P. Banaszak P),  T. Bartula, D. Banaszak, J. Kwadrans, Porębski, Kołaczek. Trener: Damian Banaszak.