Pierwsze koty za płoty

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   21 lipca 2021 08:40

Zawodnicy UKP Unia Oświęcim wzięli udział w Mistrzostwach Polski do lat 14.

Uczniowie z klasy siódmej i dwój klas ósmych pływackiej SP 8 w Oświęcimiu wzięli udział w Mistrzostwach Polski do lat 14 w Olsztynie.

Najlepiej z nich zaprezentowała się Barbara Sowa. Zajęła piąte miejsce na 400 metrów stylem dowolnym z rekordem życiowym, siódme miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, 11. miejsce na dystansie 1500 m. stylem dowolnym, a w ostatni dzień zawodów wywalczył 12. miejsce.

Anna Kurysia była 14. miejsce na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. W wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym zajęła dziewiąte miejsce i pobiła swój rekord życiowy.

Posted by Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – pływanie on Monday, July 5, 2021

Michał Ciapuła rozpoczął swoje starty od finału B na 100m motylkowym, kończąc na 20. miejscu. Tego samego dnia walczył również na 400m zmiennym i zajął 17. lokatę. W ostatnim dniu zawodów pływak walczył w porannej serii na 1500 dowolnym i ostatecznie uplasował się na 20.  miejscu.

Maciej Kos wywalczył finał B na 400m dowolnym i ukończył wyścig na 18. miejscu oraz 16. miejsce na dwukrotnie dłuższym odcinku.

Barbara Sowa, Ala Antos, Natalia Szczotka, Anna Kurysia w sztafecie uplasowały się na szóstym miejscu w rywalizacji cztery razy 200 metrów stylem dowolnym.

Na mistrzostwach Unię reprezentowali również Julia Czuba, Anastazja Cała, Klaudia Jarzyna, Martyna Kamińska, Szymon Konopczyński, Jan Kołodziej, Michał Żarnowiec, Igor Pędziwiatr.