Pierwsze koty za płoty

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   21 lipca 2021 08:40

Zawodnicy UKP Unia Oświęcim wzięli udział w Mistrzostwach Polski do lat 14.

Uczniowie z klasy siódmej i dwój klas ósmych pływackiej SP 8 w Oświęcimiu wzięli udział w Mistrzostwach Polski do lat 14 w Olsztynie.

Najlepiej z nich zaprezentowała się Barbara Sowa. Zajęła piąte miejsce na 400 metrów stylem dowolnym z rekordem życiowym, siódme miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, 11. miejsce na dystansie 1500 m. stylem dowolnym, a w ostatni dzień zawodów wywalczył 12. miejsce.

Anna Kurysia była 14. miejsce na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. W wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym zajęła dziewiąte miejsce i pobiła swój rekord życiowy.

 

Posted by Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – pływanie on Monday, July 5, 2021

 

Michał Ciapuła rozpoczął swoje starty od finału B na 100m motylkowym, kończąc na 20. miejscu. Tego samego dnia walczył również na 400m zmiennym i zajął 17. lokatę. W ostatnim dniu zawodów pływak walczył w porannej serii na 1500 dowolnym i ostatecznie uplasował się na 20.  miejscu.

Maciej Kos wywalczył finał B na 400m dowolnym i ukończył wyścig na 18. miejscu oraz 16. miejsce na dwukrotnie dłuższym odcinku.

Barbara Sowa, Ala Antos, Natalia Szczotka, Anna Kurysia w sztafecie uplasowały się na szóstym miejscu w rywalizacji cztery razy 200 metrów stylem dowolnym.

Na mistrzostwach Unię reprezentowali również Julia Czuba, Anastazja Cała, Klaudia Jarzyna, Martyna Kamińska, Szymon Konopczyński, Jan Kołodziej, Michał Żarnowiec, Igor Pędziwiatr.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .