Oświęcimianin chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   13 lipca 2021 18:20

Paweł Korzeniowski, oświęcimski pływak będzie chorążym podczas ceremonii otwarcia olimpiady w Tokio. Towarzyszyć mu będzie Maja Włoszczowska.

215 sportowców w 28 dyscyplinach zostało powołanych do reprezentacji Polski na rozpoczynające się 23 lipca igrzyska w Tokio. Skład został zatwierdzony we wtorek (6.07) przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Największą część reprezentacji stanowić będą lekkoatleci (64), pływacy (23) oraz wioślarze – 20 zawodników.

„Na igrzyska olimpijskie w Tokio pojedzie 215 zawodników: 103 kobiety i 112 mężczyzn. Jest to liczba, która może ulec zmianie, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Skład całej reprezentacji łącznie z trenerami, lekarzami, psychologami, statystykami, fizjoterapeutami to 428 osób. Zmiany w składzie reprezentacji mogą wynikać z sytuacji covidowych czy analizy próbek antydopingowych. Wtedy jest szansa, że ta liczba ulegnie zmianie” – poinformował Andrzej Kraśnicki.

Wśród nich oświęcimianin – Paweł Korzeniowski

„Te igrzyska będą zdecydowanie różnić się od poprzednich. Nigdy nie mieliśmy takich obostrzeń. Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników igrzysk, nie tylko zawodników musi być na najwyższym poziomie” – oznajmił prezes PKOl.

„Zawodnikom zostały zapewnione warunki do treningu w kraju i zagranicą. Efekty sportowe będą widoczne na igrzyskach” – zapewnił Andrzej Kraśnicki.

Paweł Korzeniowski

Oświęcimianin, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk. Igrzyska w Tokio będą jego piątymi w karierze. Wraz z Mają Włoszczowską, polską kolarką górską bedą podczas otwarcia chorążymi polskiej reprezentacji.

„Serdecznie dziękuję za nominację i oczywiście jestem bardzo dumny z faktu zostania chorążym” – napisał w mediach społecznościowych Paweł Korzeniowski.

Igrzyska w Tokio wystartują 23 lipca

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .