Pogórze spadło na ostatnie miejsce w tabeli

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2021 09:50

Pogórze Gierałtowice przegrał u siebie z Sołą Łęki 1:8 i teraz zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy. W 6. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Wysogląda bramkę strzelił Pietraszewski. W 21. minucie przyjezdni wyrównali. Żmuda przeprowadził indywidualną akcję. Wszedł z piłką do środka i uderzył celnie na dalszy róg.

W 44. minucie czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Pogórza. Między słupkami stanął za niego Zając. Minutę później rzut wolny z 16 metrów skutecznie wykonał Żmuda.

W drugiej połowie strzelali tylko przyjezdni. W 53. minucie wzdłuż szesnastki zagrał strzelec dwóch goli dla Soły, a piłkę w siatce umieścił Hankus. W 61. minucie jeden z zawodników Soły uderzył na bramkę z rzutu wolnego. Bramkarz wybił futbolówkę przed siebie. Skutecznie dobił ją Włoch.

W 72. minucie było 1:5. Hankus wymanewrował dwóch rywali i dograł Żmudzie na pustą bramkę, a ten dopełnił formalności. Dwie minuty później Matejko zagrał wzdłuż szesnastki do Hankusa. Zawodnik Soły uderzył tak, że futbolówka przeleciała bramkarzowi między nogami i wpadła do siatki.

To nie był koniec festiwalu strzeleckiego przyjezdnych. W 79. minucie Żmuda i Hankus rozklepali obronę rywali. Bramkę zdobył drugi z wymienionych piłkarzy. Wynik ustalił Hankus, który w indywidualnej akcji wymanewrował dwóch zawodników Pogórza i skierował piłkę do siatki.

„Mecz ustawiła czerwona kartka dla bramkarza. Do tego momentu byliśmy równorzędnym rywalem dla Soły” – powiedział Przemysław Gałuszka, grający trener Pogórza Gierałtowice.

„Zaczęliśmy źle, ale potem opanowaliśmy sytuacje i dominowaliśmy. Mogli zdobyć jeszcze kilka bramek” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

Sobota 12 czerwca Pogórze Gierałtowice – Soła Łęki 1:8 (1:2)
Bramki: 1:0 Pietraszewski (6.), 1:1 Żmuda (21.), 1:2 Żmuda (45.), 1:3 Hankus (53.), 1:4 Włoch (61.), 1:5 Żmuda (72.), 1:6 Hankus (74.), 1:7 Hankus (79.), 1:8 Hankus (85.)

Pogórze Gierałtowice: Leśniak (44. czerwona, na bramce Zając), Zygmunt, Wójcik, Szostak, Frączek, Gałuszka, Wysogląd, Maślanka (70. Potoczny), Zając (88. Szatan), Pietraszewski (80. Kamski), Konefał. Trener: Przemysław Gałuszka.

Soła Łęki: Jurzak, Wiktoruk, Zygmunt, Szlósarczyk, Wawrzyczek, Matejko, Amrozi (65. Dziuga), Włoch (70. Kukiełka), Handzlik (83. Kowalczyk), Żmuda, Hankus. Trener: Jarosław Płonka.