Sygnał zdobył ważne trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2021 10:35

Sygnał Włosienica wygrał w Witkowicach z Orłem 3:1 i zdobył ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty.

W 27. minucie wynik otworzyli gospodarze. Janeczko zagrał na prawe skrzydło do Walusa, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam skutecznie uderzył głową Jasiński.

W 60 minucie przyjezdni krótko rozegrali rzut rożny z prawej strony.  Szpiegli  zagrał do Pacyny. Ten próbował dośrodkować, ale został zablokowany. Zdołał jednak odegrać z powrotem do Szpiegli, który dośrodkował precyzyjnie na szósty metr do Ludwinka. Zawodnik Sygnału uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.

W 65. minucie po rzucie rożnym strzelec gola na 1:1 trafił drugi raz. Tym razem strzelił głową. W 75. minucie Szpiegla, Sulkiewicz i Korwin rozegrałli składną, kombinacyjną akcję. Futbolówkę do siatki skierował ostatni z wymienionych.

„W pierwszej połowie byliśmy lepsi. W drugiej po zmianach troszkę posypała nam się gra. Aktualnie traktujemy mecze jako testy przed nowym sezonem. Spowodowane jest to tym, że przerwa między sezonami będzie bardzo krótka. Dlatego dokonałem roszad w składzie i w taktyce. Dałem  szansę pograć młodzieży. Mimo wszystko znamy swoją wartość i nie przystoi nam przegrywać w takich spotkaniach. Przepraszam naszych kibiców za to, że nie zagraliśmy tak, jak potrafimy” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

„W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. W drugiej odsłonie zagraliśmy z dużym zaangażowaniem i dobrze. To było nasze pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Gratuluję drużynie zwycięstwa. Walczymy dalej” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

Sobota 12 czerwca Orzeł Witkowice – Sygnał Włosienica 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Jasiński (27.), 1:1 Ludwinek (60.), 1:2 Ludwinek (65.), 1:3 Korwin (75.)

Składy:
Orzeł Witkowice: Kudłacik (46. Nowowiejski), Walus, Olszowski, Juras, Jekiełek (68. Jedliński), Hankus, Szypuła (80. Mitoraj), Janeczko (47. Daniel), Bąba, Wandor, Jasiński (75. Ochman). Trener: Marek Kudłacik.

Sygnał Włosienica: Płachta, Pacyna (90. Pacyga), Oczkowski, Ludwinek, Mondry, Krzemień, Walczak, Sarna, Augustyn (55. Korwin), Szpiegla (85. Stachura), Sulkiewicz. Trener: Daniel Zaborowski.

 

Zobacz również:

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .