Brzezina wróciła z Zembrzyc z kompletem punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 maja 2021 11:56

Brzezina Osiek wygrała na wyjeździe z Garbarzem Zembrzyce 3:1.

W 28. minucie indywidualną akcję przeprowadził Dubiel. Wymanewrował trzech rywali i uderzył na bramkę. Bramkarz obronił ten strzał. Pyrlik skutecznie uderzył półwolejem skutecznie dobijając. W 40. minucie Zemła wygrał rywalizację z jednym zawodnikiem Garbarza w środku pola i zagrał prostopadle do Dubiela. Ten minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 59. minucie Pyrlik nie pomylił się przy dobitce uderzenia Zaremby. W 80. minucie Sobański uderzył precyzyjnie z 25 metrów i zdobył honorowego gola dla gospodarzy.

,,Grało się ciężko. Rywal stosował grę długimi podaniami. Do 15. minuty gospodarze przeważali. Później my dominowaliśmy i wygraliśmy spokojnie. Przyznam jednak, że przeciwnik podjął walkę” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Środa 12 maja Garbarz Zembrzyce – Brzezina Osiek 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Pyrlik (28.), 0:2 Dubiel (40.), 0:3 Pyrlik (59.), 1:3 Sobański (80.)

Skład Brzeziny Osiek: Majda, Merta, Nalepa, Majcherek, R. Gros (Bury), Ryszawy (10. Kozieł), M. Gros, Zaremba (75. Filip), Zemła (65. Dąba), Dubiel (65. Mrowiec), Pyrlik. Trener: Łukasz Szczepaniak.