Górnik nie zwalnia tempa

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 maja 2021 10:48

Górnik wygrał na swoim stadionie z Pulsem Broszkowice 3:1. W rundzie wiosennej lider A Klasy zdobył komplet punktów.

W 9. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Faulowany w polu karnym był Waliczek. Skutecznie jedenastkę wykonał Janik.

W 41. minucie Górnik wyrównał. Z prawego skrzydła do Piwowara zagrał Michalik. Strzał pierwszego z wymienionych zawodników zablokowali obrońcy. Później ten sam zawodnik podał wzdłuż pola karnego. Gola strzałem na bliższy róg zdobył Kozieł. W 48. minucie Bartula zagrał prostopadle do Brańki, a a ten znalazł sposób na bramkarza. W doliczonym czasie gry z prawego skrzydła zagrał Sojka. Witek przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył precyzyjnie z woleja.

,,Po strzelonym golu Puls bronił się całą drużyną. Z przodu groźny był Janik. Kontrolowaliśmy sytuacje i mieliśmy przewagę. Okazji bramkowych mieliśmy mnóstwo. Na przykład D. Jędrusik dwa razy trafił w poprzeczkę. Troszkę się męczyliśmy” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Rywal prowadził grę, był lepszy i wygrał zasłużenie. Jakiś niedosyt jednak pozostaje, bo mecz mógł się potoczyć inaczej. Jestem jednak zadowolony z postawy naszej drużyny” – powiedział Jakub Jonczyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

Poniedziałek 3 maja Górnik Brzeszcze – Pul Broszkowice 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Janik rzut karny (9.), 1:1 Kozieł (41.), 2:1  Brańka (48.), 3:1 Witek (90+)

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Baraniak (55. Czul), D. Jedrusik, Walus, Kozieł, Piwowar, Brańka (55. Salepa), Sojka, Bartula (85. Drabczyk), Michalik (46. K. Jędrusik), Kawczak (62. Witek). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Szewczuk, Marcin Barciak, P. Kumor, Michalec, S. Krompiec  (80. P. Radzik), Jonczyk, J. Wanat (55. D. Krompiec), Waliczek (65. Stachura), Michał Barciak, Janik. Trener: Jakub Jonczyk.