LKS Rajsko wypuścił zwycięstwo z rąk

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2021 11:59

LKS Rajsko przegrał z Orłem Ryczów 2:3, choć wygrywał 2:0.

W 72. minucie z bocznego sektora piłkę dorzucił Węglarz. Ku zaskoczeniu bramkarza piłka wpadła bezpośrednio do siatki. Dwie minuty później Frączek otrzymał podanie od Wykręta. Był faulowany w polu karnym. Skutecznie z wapna uderzył Czarnik.

W 78. minucie zaczęły się problemy LKS Rajsko, bo po rzucie wolnym  gola zdobył Dziadzio. W 83. minucie gospodarze atakowali. Zatrzymał ich bramkarz i rozpoczął kontrę Orła. Wykończył ją Dziadzio. Remis utrzymał się do 92 minuty. Wtedy to Kulczyk obronił strzał jednego z rywali, ale dobitka Kiełbusa dała im trzy punkty. Uderzył z półobrotu, a futbolówka wpadła do siatki pod poprzeczką.

,,Bardzo pozytywnie oceniam naszą postawę. Nie było widać, że gra kandydat do wygrania ligi z drużyną walczącą o utrzymanie. Niestety momenty zdecydowały o tym, że jednak nie wzbogaciliśmy się o choćby punkt. Nasza gra pozwala mi jednak wierzyć w to, że mamy pozytywny fundament do budowania dobrej drużyny. Myślę, że zdobędziemy na wiosnę wiele punktów” – powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

Sobota 24 kwietnia LKS Rajsko – Orzeł Ryczów 2:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Węglarz (72.), 2:0 Czarnik (74.), 2:1 Dziadzio (78.), 2:2 Dziadzio (83.), 2:3 Kiełbus (90+2)

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Czarnik, Durnaś, Antkiewicz (88. Warzecha), Mika, Frączek, Wykręt, Węglarz (78. Formas), Sękowski. Trener: Mariusz Wójcik.

Orzeł Ryczów: Kawaler, Ciećko, Garzeł, Gołdowski, Mizia (90. Ptak), Koziołek, Otfinowski, Para (46. Kulig), Pyciak, Smagło (81. Porębski), Zębala.