Wysokie zwycięstwo Niwy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2021 13:33

Niwa Nowa Wieś wygrała 4:0 z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Klub z gminy Kęty rozpoczął tym samym walkę o awans do IV Ligi.

W pierwszej połowie Niwa prowadziła grę, ale kibice goli nie obejrzeli. W najlepszych sytuacjach Chrapek uderzył główką, ale niecelnie, a po strzale Piskorka z 25 metrów futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Kalwarianka nastawiła się na kontry.

W 54. minucie Chrapek minął trzech rywali i znalazł sposób na bramkarza. W 68. minucie Niwa przeprowadził składną czwórkową akcję, którą zdobyciem gola wykończył Nycz. W 82. minucie gospodarze po kontrze Dokudowiec zagrał wzdłuż bramki, a piłkę w siatce umieścił Piskorek. W 84. minucie najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Chrapek, który zdobył gola z pięciu metrów.

,,W pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, choć to my prowadziliśmy grę. W drugiej już my dominowaliśmy. Bardzo cieszy mnie wynik i nasza gra po tak długiej ligowej przerwie,

Sobota 24 kwietnia Niwa Nowa Wieś – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Chrapek (54.), 2:0 Nycz (68.), 3:0 Piskorek (82.), 4:0 Chrapek (82.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa (70. Pękala), Matusz, Nycz, Chrapek (85. Deska), Matejko, Piskorek (86. Brzazgacz) Stawowczyk (75. Zwaryczuk), Gardyński, Mateja, Miłoń (55. Dokudowiec). Trener: Michał Matejko.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Kozieł, Bucki, Buraczek (63. Paździorko), Frączek, Hobrzyk, Kosowski (70. Rupa), Oleksy, Piwowarczyk (88. Tymoszuk), Sadowski, Skrzypiec (82. Kryjak), Sroka (70. Turek)