Strumień wygrał bardzo ważny mecz dla układu tabeli

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 listopada 2020 23:56

Strumień Polanka Wielka wygrał u siebie z Górnikiem Brzeszcze. Rywalizacja o awans do Ligi Okręgowej w rundzie wiosennej zapowiada się ciekawie.

Przed tym spotkaniem było wiadomo, że po nim Górnik pozostanie liderem A Klasy po rundzie jesiennej. Nie było jednak wiadomo, jaka duża przewaga będzie dzieliła klub z Brzeszcz od Przeciszovii i Strumienia.

W 25. minucie Brzeziński zszedł z piłką z prawego skrzydła do środka. Po dojściu do szesnastki oddał dobry strzał. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 89. minucie Zemła dograł na prawą stronę do Grubki. Zupełnie nieobstawiony zawodnik mocnym strzałem wykończył akcję.

,,To był ciężki mecz. Po golu na 1:0 rywal próbował odpowiedzieć. My jednak odpowiedzieliśmy dobrą grą. Byliśmy dobrze zorganizowani. Rywal wysoko podniósł poprzeczkę. Sądzę jednak, że zasłużyliśmy na wygraną” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Chciałbym wyróżnić i pochwalić naszego bramkarza Jasińskiego. Ma złamany palec u ręki, a jednak bronił zastępując golkipera, który jest na kwarantannie. Dziękuję mu za postawę i zaangażowanie” – dodał Jasek.

,,Mecz był wyrównany. Mieliśmy swoje okazję. Było ich sporo. Dwóch najlepszych nie wykorzystał Widuch. Rywal był skuteczniejszy” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Środa 11 listopada Strumień Polanka Wielka – Górnik Brzeszcze 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Brzeziński (25.), 2:0 Grubka (90+)

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Herma, Trawkowski, Zimnal, Drabczyk, Zemła, Ryszka, Brzeziński, Jaszczyk (Zontek), Boba (Gałgan), Grubka. Trener: Łukasz Jasek.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Kozieł, D. Jędrusik, Bartula (65. Matys), Salepa (40. Drabczyk), Baraniak, Czerwik, Sojka, Widuch, Kawczak. Trener: Wojciech Włodarczyk (czerwona kartka).