Zwycięstwo Korony w pierwszym meczu Formy w roli trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 sierpnia 2020 16:08

W pierwszej kolejce B Klasy Korona Harmęże wygrała na wyjeździe z LKS Palczowice 4:1. Był to pierwszy oficjalny mecz Patryka Formy w roli trenera jakiejkolwiek drużyny seniorskiej.

W 19. minucie błąd obrońcy LKS Palczowice wykorzystał Tyran. Odebrał mu piłkę i zagrał do A. Formy, który otworzył wynik spotkania. W 39. minucie po rzucie rożnym i dobrym strzale głową Rychlewicza było 0:2.

W 52. minucie nadzieje gospodarzom dał Dzidek. Otrzymał piłkę od Kowalczyk, wymanewrował rywala i uderzył precyzyjnie z 16 metrów. W 63. minucie drugi raz w tym meczu błąd obrońców rywali wykorzystał Rychlewicz i było 1:3. W 65. minucie Baran zagrał do Tyrana, a ten ustalił wynik spotkania.

,,Cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Jestem dumny z postawy naszej drużyny, bo jechaliśmy na mecz bez ośmiu podstawowych zawodników” – powiedział Patryk Forma, grający trener Korony Harmęże.

,,Dziś wygrali lepsi. My mamy swoje problemy kadrowe związane z pandemią koronawirusa. Przygotowanie nie przebiegało, jak powinno. Musimy zabrać się do roboty i włączyć inne myślenie” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Sobota 8 sierpnia LKS Palczowice – Korona Harmęże 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 A. Forma (19.), 0:2 Rychlewicz (39.), 1:2 Dzidek (52.), 1:3 Rychlewicz (63.), 1:4 Tyran (65.)

LKS Palczowice: Nowokuński, Nidecki, Romanowski, Rokowski, Molenda (46. Folga) Cienkosz, Para, K. Kowalczyk, Czopek, Dzidek (65. Głąb), B. Kowalczyk. Trener: Patryk Cienkosz.

Korona Harmęże: Ochman, Foks, Zieliński, Pachacz (72. Mroczek), A. Forma (70. Mroczek), Skiernik, P. Forma (65. Rąba), Baran, K. Majewski, Rychlewicz, Tyran. Trener: Patryk Forma.