Pierwszy mecz rezerw KS Chełmek w B Klasie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 sierpnia 2020 15:28

W pierwszej kolejce B Klasy nowy zespół w tych rozgrywkach, czyli rezerwy KS Chełmek, podejmowały u siebie Iskrę Brzezinka. 2:0 wygrywali gospodarze. Ostateczny wynik meczu to 3:5.

Wynik w 16. minucie otworzył Pędrys, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. W 22. minucie Borowy zagrał prostopadle do Niemczyka, a ten nie zmarnował dobrej sytuacji.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem. W 37. minucie z lewego skrzydła wrzucił Wojtaszak, a gola głową zdobył Kyrcz. W 44. minucie Piskozub obsłużył bardzo dokładnym podaniem, Samka, który wyrównał stan rywalizacji.

W 54. minucie Iskra wyszła na prowadzenie. Piskozub puścił w uliczkę Krzemienia, a  ten dobrym strzałem pokonał bramkarza. W 57.  minucie z lewego skrzydła dośrodkował Wojtaszak. Futbolówka przeleciała nad obrońcami, a potem po zagraniu zawodnika KS II Chełmek wpadła do siatki. W 79. minucie Samek zagrał na pole karne. Po rykoszecie piłka trafiła do Piskozuba. Zawodnik dobrze się odnalazł w tej sytuacji.

W końcówce trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Gustowski. Strzelił gola głową po wrzutce ze stałego fragmentu gry Pędrysa.

,,Na początku mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. Później jednak nie ustrzegliśmy się błędów” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener KS II Chełmek i prezes klubu.

,,Rywale bronili się w jedenastu i liczyli na kontry. Dwie z nich skończyły się efektem bramkowym. Po golu na 2:0 obudziliśmy  się i mocno zaatakowaliśmy. Od 60. minuty kontrolowaliśmy mecz” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Niedziela 9 sierpnia KS II Chełmek – Iskra Brzezinka 3:5 (2:2)
Bramki: 1:0 Pędrys (16.), 2:0 Niemczyk (22.), 2:1 Kyrcz (37.), 2:2 Samek (44.), 2:3 Krzemień (54.), 2:4 gol samobójczy (57.), 2:5 Piskozub (79.), 3:5 Pędrys (88.)

KS II Chełmek: Wilk, Kowalczyk (55. Bieniek), Baczewski, Dębski (46. Bęben) Podbrożny, Borowy (70. Kysiak), Kaczor, Piątek, Pędrys, Niemczyk  (75. Siwoń), Jeleń (80. Gustowski). Trener: Konrad Karaśkiewicz.

Iskra Brzezinka: Nowak, Wykręt (Nagi), Rymek, Koczur, Płatek (Przesór), Kyrcz (Dziedzic), Piskozub, Samek, Krzemień (Mika), Wojtaszak, Sergiel (Wołek). Trener: Rafał Skrzypek.