Wygrana Strumienia z Orłem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 października 2019 11:29

Strumień Polanka Wielka wygrał u sobie z Orłem Witkowice 3:1. W najbliższy weekend ostatnia jesienna kolejka.

W 32.  minucie z prawej strony dogrywał Nowak, a celny strzał na dalszy róg oddał Łukaszczyk. W 40. minucie dobre podanie otrzymał asystent przy pierwszym golu. Później przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, obrócił się i uderzył skutecznie z półobrotu z 15 metra. W trzeciej bramce  ,,swoje palce również maczał” wychowanej Unii Oświęcim. Nowak zagrał długą piłkę na Łukaszczyka, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. W 75. minucie piłkarze Orła strzelili, jak się później okazało, gola honorowego. Skuteczny strzał po ziemi z rzutu wolnego z 25 metrów oddał Jasiński.

,,Udowodniliśmy, że zwycięstwo z Przeciszovią nie było przypadkiem. Zagraliśmy mądrze. Dziękuję moim zawodnikom za odpowiedzialną grę i zaangażowanie” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Wygrała drużyna bardziej doświadczona. Rywal miał więcej sytuacji bramkowych. Mecz mógłby się potyczyć inaczej, gdyby sędzia przy wyniku 0:0 podyktował rzut karny. Dla mnie był on ewidentny. Mecz był w miarę wyrównany. Dużo było walkji w środku pola” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

Sobota 19 października Strumień Polank Wielka – Orzeł Witkowice 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Łukaszczyk (32.), 2:0 Nowak (40.), 3:0- Łukaszczyk (65.), 3:1 Jasiński (75.)

Strumień Polanka Wielka: D. Płonka, Trawkowski, Herma, Drabczyk, Zemanek (75. Knapik), Romanek (75. Grubka), Hamerski (46. Opala),  Brzeziński, Łukaszczyk, Boba (46. Hamerski), Nowak. Trener: Łukasz Jasek.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Walus, Rusinek, Achinger, Jedliński, Hankus, Jasiński, Wandor, Bąba (65. Paździor), Kawończyk (46. D. Jekiełek, 70. Mitoraj), Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.