W LKS Rajsko poprawili skuteczność

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 października 2019 21:59

LKS Rajsko wygrał u siebie ze Skawinką Skawina 4:3. Gospodarze poprawili skuteczność, a w końcówce wytrzymali okres gry w osłabieniu liczebnym.

W 11. minucie precyzyjnie rzut wolny z 18 metrów wykonał Mika. Zawodnik zespołu gospodarzy oddał soczysty strzał. Po nim piłka wpadła do siatki przy słupku. W 17. minucie z lewej strony dośrodkował Zimnal, a gola strzałem głową zdobył Formas. W 22. minucie Piskorz wykorzystał błąd przeciwnika. Odebrał mu piłkę, wymanewrował bramkarza i podwyższył prowadzenie klubu z gminy Oświęcim na 3:0.

W 25. minucie ładnie i skutecznie z dystansu uderzył Grzesik. Był to pierwszy gola Skawinki  w tym spotkaniu. W 42. minucie bramkę z najbliższej odległości zdobył Piwowarczyk.

Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie po rzucie rożnym i strzale nogą Sieczki gospodarze cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. W 60. minucie za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Piskorz. Gospodarze przetrzymali grę w osłabieniu tracą tylko jednego gola. W 90. minucie rzut karny wykorzystał Matys.

,,Cieszy zwycięstwo z sąsiadami w tabeli. Poprawiliśmy skuteczność. Bramki zdobywaliśmy w wyćwiczony sposób. Zawodnicy mocno dziś zapracowali na zwycięstwo” – powiedział Grzegorz Bąk, trener LKS Rajsko.

Sobota 19 października LKS Rajsko – Skawinka Skawina 4:3 (4:2)
Bramki: 1:0 Mika (11.), 2:0 Formas (17.), 3:0 Piskorz (22.), 3:1 Grzesik (25.), 3:2 Piwowarzyk (42.), 4:2 Sieczko (46.), 4:3 Matys rzut karny (90.)

LKS Rajsko: Księżarczyk, Sieczko, Matlak, Welber, Żyła, Ogórek (55. Senkowski), Jędrusik, Formas (70. Skiernik), Piskorz (60. czerwona za dwie żółte) Zimnal (57. Kukiełka), Mika (68. Brańka). Trener: Grzegorz Bąk.

Skawinka Skawina: Walachnia, P. Grzesiak (66. Apostoski), Jeż Banach (61. Spasiuk), Piszczek (61. Sosnowski), Anton (83. Piekarski),  T. Grzesiak, Kaganek, Gęśla, Matys, Piwowarczyk.